Kreppert Kompusport Software

Home Up Search Contents Feedback

Boys Fr/So
Girls JV Boys Fr/So Girls Varsity Boys Varsity

USA Flag
Sept. 11, 2001

And our flag was still there, o'er the Land of the Free, and the Home of the Brave.
God Bless America!

 

View detail info about the meet.
GPS coordinates, meet schedule, participating teams, course map, etc.

Individual Results
Final Team Standings (by points)
Final Team Standings (by time)

 

 

 2011 Annual European Meet hosted by Yorkville H.S.

August 29, 2011
Boys Fr/So          
3.0 miles  


RACE RESULTS


   Place
Ovral Score          School                     Name               Time
--------------------------------------------------------------------------
  1     1  Plainfield South           Dan Lathrop (So)           0:16:36.0
  2     2  Plainfield South           Misael Tobias (So)         0:17:00.0
  3     3  Yorkville                  Jake Hoffert (Fr)          0:17:01.3
  4     4  Yorkville                  Luke Hoffert (Fr)          0:17:01.5
  5     5  Marmion                    Ethan Young (So)           0:17:17.8
  6     6  Plainfield South           Kenny Peters (Fr)          0:17:31.0
  7     7  Aurora Central Catholic    Daniel Aquino (Fr)         0:17:37.7
  8     8  West Aurora                Ivan Thompson (So)         0:17:39.0
  9     9  Marmion                    Kevin Hoss (So)            0:17:42.6
 10    10  Yorkville                  Nolan Tweedy (So)          0:17:43.4
 11    11  Oswego East                Mason Miller (So)          0:17:44.2
 12    12  Aurora Central Catholic    Carter Taylor (So)         0:17:49.8
 13    13  Marmion                    Colten Renier (Fr)         0:17:54.6
 14    14  Yorkville                  Caleb Piszczek (So)        0:18:01.3
 15    15  Plainfield South           Bailey Zink (So)           0:18:18.6
 16    16  West Aurora                Joe Chavez (So)            0:18:29.3
 17    17  Marmion                    Michael Desch (So)         0:18:30.7
 18    18  Yorkville                  Richard Skogsberg (So)     0:18:32.2
 19    19  Plainfield South           Nick Elsey (So)            0:18:34.1
 20    20  Marmion                    Taylor Vero (Fr)           0:18:35.8
 21    21  Marmion                    Paul Bancroft (Fr)         0:18:36.8
 22    22  Plainfield South           Jake Lorenz (So)           0:18:40.6
 23    23  Aurora Central Catholic    Javier Montelongo (So)     0:18:41.9
 24    24  Oswego East                Earnesto Alvarez (So)      0:18:45.1
 25    25  West Aurora                Max Held (So)              0:18:50.3
 26    26  Marmion                    Matt Milder (Fr)           0:18:51.0
 27    27  Oswego East                Brandon Miller (Fr)        0:18:51.8
 28        Marmion                    Brandon Rockwood (So)      0:18:52.1
 29    28  Aurora Central Catholic    Matt Knapp (So)            0:19:03.0
 30    29  Aurora Central Catholic    Patrick Lefevre (So)       0:19:05.9
 31    30  West Aurora                Brady McCue (Fr)           0:19:06.1
 32        Marmion                    Steven Deller (So)         0:19:12.7
 33    31  Plainfield South           Steven Homecgoy (Fr)       0:19:13.3
 34        Marmion                    Matt Walz (So)             0:19:20.1
 35    32  Aurora Central Catholic    James Cerza (So)           0:19:23.8
 36        Marmion                    Chris Hall (So)            0:19:25.4
 37        Plainfield South           Jermey Carr (Fr)           0:19:32.6
 38    33  Yorkville                  Rayne D'Allassandro (So)   0:19:35.9
 39    34  Aurora Central Catholic    Ricardo Bustas (So)        0:19:36.4
 40    35  West Aurora                Stephen Ryder (So)         0:19:38.6
 41        Marmion                    Nick Ruble (So)            0:19:40.4
 42        Marmion                    Kurt Zepeda (So)           0:19:44.4
 43        Marmion                    Joey Dutton (Fr)           0:19:46.4
 44        Marmion                    Lewis Trotsky (So)         0:19:49.4
 45        Marmion                    Nick Heredia (Fr)          0:19:55.0
 46    36  West Aurora                Matthew Capp (Fr)          0:19:58.9
 47    37  West Aurora                Brandon Burke (So)         0:20:12.2
 48        West Aurora                Jason Zak (Fr)             0:20:18.5
 49        Aurora Central Catholic    Trevor Bennett (Fr)        0:20:22.9
 50        Aurora Central Catholic    Clae Carlson (So)          0:20:36.0
 51        Aurora Central Catholic    Jared Cebulski (So)        0:20:36.4
 52        Aurora Central Catholic    Gilberto Cervantes (So)    0:20:37.3
 53    38  Yorkville                  Mason Brant (Fr)           0:20:40.2
 54        Marmion                    Tom Schafer (So)           0:20:47.4
 55        Yorkville                  Tom Crusie (So)            0:20:58.5
 56        Plainfield South           Niko Diamantopoulos (Fr)   0:21:10.3
 57    39  Oswego East                Anthony Peeks (Fr)         0:21:16.9
 58        Yorkville                  Colt Pranga (So)           0:21:23.1
 59        Plainfield South           Dan Diurczak (Fr)          0:21:23.9
 60        Marmion                    Jake Cornish (Fr)          0:21:25.9
 61    40  Lisle                      Connor Corrigan (So)       0:21:26.3
 62        Marmion                    Nick Kanute (Fr)           0:21:27.5
 63        Yorkville                  Cole French (Fr)           0:21:29.8
 64        Marmion                    Christopher Saltijeral(Fr  0:21:30.9
 65    41  Oswego East                John Lariviere (Fr)        0:21:34.5
 66    42  Oswego East                Sujay Shah (So)            0:21:39.0
 67        Marmion                    Danny Buckley (So)         0:21:44.5
 68        West Aurora                Max Kim (So)               0:21:45.3
 69        West Aurora                Donnie Yelm (Fr)           0:21:47.3
 70        Yorkville                  Daniel Graunke (So)        0:21:51.8
 71        Aurora Central Catholic    Joshua San Diego (Fr)      0:21:55.0
 72    43  Lisle                      Joseph Chernov (So)        0:22:15.1
 73        West Aurora                Jimmy Tunney (Fr)          0:22:16.3
 74        Yorkville                  Dylan Luethij (Fr)         0:22:17.0
 75        Marmion                    Andrew Lillie (Fr)         0:22:19.4
 76        Marmion                    Luke McArdle (Fr)          0:22:20.3
 77        Aurora Central Catholic    Gabriel Boebel (Fr)        0:22:20.5
 78        Marmion                    Conroy Unruh (Fr)          0:22:21.0
 79        Marmion                    Zach Wulbert (So)          0:22:23.2
 80        Aurora Central Catholic    Anthony Garza (So)         0:22:51.3
 81        Plainfield South           Ben Aranda (So)            0:22:56.8
 82        West Aurora                Matt Castro (Fr)           0:23:09.1
 83        West Aurora                Colton Karas (Fr)          0:23:12.4
 84        West Aurora                Jacob Janas (Fr)           0:23:15.2
 85        West Aurora                June Castro (So)           0:23:19.4
 86        Yorkville                  Hunter Frantz (Fr)         0:23:20.3
 87        Marmion                    Jack Stover (So)           0:23:20.7
 88        West Aurora                Jeremy Pesola (Fr)         0:23:21.5
 89        Marmion                    Luke Beifuss (So)          0:23:49.2
 90    44  Oswego East                Eric Fencil (Fr)           0:23:55.1
 91        Marmion                    John Wenzel (Fr)           0:23:56.3
 92        West Aurora                Nick Kuntzi (So)           0:23:59.5
 93        West Aurora                Keegan Joerger (Fr)        0:24:06.7
 94        Yorkville                  Matt Dabbs (So)            0:24:22.2
 95        Yorkville                  Cody Willyard (So)         0:24:31.6
 96        Yorkville                  Austin Carney (Fr)         0:24:31.8
 97        Yorkville                  Thomas Schoot (Fr)         0:24:48.9
 98        Yorkville                  Justin Jeziorski (Fr)      0:25:05.3
 99        Marmion                    Nick Krasula (Fr)          0:25:07.9
100        Marmion                    Caleb Vidad (Fr)           0:25:10.7
101        Marmion                    Sandeep Prakadan (So)      0:25:22.2
102        West Aurora                Will Shoemaker (Fr)        0:25:46.1
103        West Aurora                Anthony DeCarlo (So)       0:25:51.3
104    45  Lisle                      Ryan Zurek (So)            0:26:39.3
105        Marmion                    Jake Schmidt (So)          0:26:57.1
106        Aurora Central Catholic    Efrain Castillo (Fr)       0:27:10.5
107    46  Lisle                      Dan Brondyke (So)          0:27:10.8
108    47  Lisle                      Trent Haldeman (Fr)        0:27:22.9
109        Aurora Central Catholic    Brandon Ziegel (Fr)        0:27:59.3
110        Oswego East                Justin Egofske (Fr)        0:28:28.0
111        Marmion                    T.J. Weber (So)            0:29:50.4
112        Yorkville                  Bradley Baumgardt (So)     0:30:00.7
113        Aurora Central Catholic    Junior Pina (Fr)           0:30:11.3
114    48  Lisle                      Isaiah Herzog (Fr)         0:30:12.7
--------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2011 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364  fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL  http://www.kompusport.com


FINAL TEAM STANDINGS:


Place           School            Score              Scoring Places
-----------------------------------------------------------------------------
  1   Plainfield South              43        1,   2,   6,  15,  19,  22,  31
  2   Yorkville                     49        3,   4,  10,  14,  18,  33,  38
  3   Marmion                       64        5,   9,  13,  17,  20,  21,  26
  4   Aurora Central Catholic       99        7,  12,  23,  28,  29,  32,  34
  5   West Aurora                  114        8,  16,  25,  30,  35,  36,  37
  6   Oswego East                  142       11,  24,  27,  39,  41,  42,  44
  7   Lisle                        221       40,  43,  45,  46,  47,  48
  8   Aurora Christian           No Score - Had only 0 finishers
-----------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2011 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364  fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL  http://www.kompusport.com


FINAL TEAM STANDINGS:  (by total team time)


Place         School            Score    Avg    Diff                 Scoring Times
-----------------------------------------------------------------------------------------------
  1  Plainfield South           87:59   17:36   1:58   16:36, 17:00, 17:31, 18:18, 18:34, 18:40
  2  Yorkville                  88:18   17:40   1:31   17:01, 17:01, 17:43, 18:01, 18:32, 19:35
  3  Marmion                    89:58   17:60   1:18   17:17, 17:42, 17:54, 18:30, 18:35, 18:36
  4  Aurora Central Catholic    92:15   18:27   1:28   17:37, 17:49, 18:41, 19:03, 19:05, 19:23
  5  West Aurora                93:42   18:44   1:59   17:39, 18:29, 18:50, 19:06, 19:38, 19:58
  6  Oswego East                98:10   19:38   3:50   17:44, 18:45, 18:51, 21:16, 21:34, 21:39
  7  Lisle                     124:52   24:58   5:56   21:26, 22:15, 26:39, 27:10, 27:22, 30:12
  8  Aurora Christian         No Score                 
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2011 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364  fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL  http://www.kompusport.com

 

 

You are the Hit Counter visitor to this page since August 27, 2011.

 

Send mail to fred@kompusport.com with questions or comments about this web site.
Copyright 1998-2015 Kreppert Kompusport Software   (www.kompusport.com)
Last modified: Sunday, August 23, 2015