Kreppert Kompusport Software

Home Up Search Contents Feedback

Girls Varsity Open
Boys Fr/So Girls Fr/So Boys Fr/So Open Girls Fr/So Open Boys Varsity Girls Varsity Boys Varsity Open Girls Varsity Open

USA Flag
Sept. 11, 2001

And our flag was still there, o'er the Land of the Free, and the Home of the Brave.
God Bless America!

 

View detail info about the meet.
GPS coordinates, meet schedule, participating teams, course map, etc.

Individual Results

 

 

                 2013 Royal Cadet Invitational

September 14, 2013
Girls Varsity Open  
3.01 miles 


RACE RESULTS


Place           School                      Name                Time
----------------------------------------------------------------------
  1   Benet Academy              Kate Zimmerman (Sr)         0:21:06.4
  2   Wheaton North              Nicole Karwowski (Sr)       0:21:14.5
  3   Wheaton North              Esther Maletich (Sr)        0:21:17.5
  4   Oak Park-River Forest      Aimee Valentine (Jr)        0:21:19.8
  5   Oak Park-River Forest      Kendra Murphy (Sr)          0:21:21.4
  6   Geneva                     Taylor Gooding (Jr)         0:21:27.8
  7   Oak Park-River Forest      Matilda Msall (Jr)          0:21:28.3
  8   Oak Park-River Forest      Kiarra Piazza (Jr)          0:21:28.9
  9   Benet Academy              Kara Hoving (Sr)            0:21:34.7
 10   Benet Academy              Hannah Blankenship (Jr)     0:21:40.2
 11   Benet Academy              Ashley Hillebold (Jr)       0:21:44.0
 12   Batavia                    Jeanna Pritchett (Sr)       0:21:51.0
 13   Oak Park-River Forest      Kemunto Ondonde (Jr)        0:22:15.2
 14   Wheaton North              Mary Jane Oviatt (Sr)       0:22:19.1
 15   Benet Academy              Colleen Durkin (Sr)         0:22:24.4
 16   Wheaton North              Jackie Vasko (Sr)           0:22:34.0
 17   Rosary                     Abbey Michel (Sr)           0:22:36.7
 18   Oak Park-River Forest      Alex Kenoian (Jr)           0:22:41.7
 19   Wheaton North              Nicole Arredondo (Jr)       0:22:42.1
 20   Wheaton North              Julie Currie (Sr)           0:22:42.7
 21   Batavia                    Taylor Burns (Sr)           0:22:43.2
 22   Wheaton North              Lydia Sohmer (Sr)           0:22:49.6
 23   Batavia                    Megan Imundo (Sr)           0:23:02.7
 24   Glenbard East              Tori Payne (U)              0:23:04.2
 25   Glenbard East              Lissie Brown (U)            0:23:05.1
 26   Wheaton North              Lexie Scheib (Jr)           0:23:06.6
 27   Wheaton North              Maddy Cecil (Jr)            0:23:07.0
 28   Wheaton North              Alecsandra Renfroe (Sr)     0:23:08.5
 29   Geneva                     Becky Geneser (Sr)          0:23:09.5
 30   Benet Academy              Margaret Siegert (Sr)       0:23:09.9
 31   Oak Park-River Forest      Julia Stenger (Jr)          0:23:22.0
 32   Rosary                     Mallory Rettenmeier (Jr)    0:23:25.5
 33   Rosary                     Raquel D'escoto (Sr)        0:23:26.0
 34   Benet Academy              Claire Girardot (Jr)        0:23:28.6
 35   Oak Park-River Forest      Mary Detmer (Jr)            0:23:31.5
 36   Benet Academy              Therese Massura (Jr)        0:23:32.5
 37   Wheaton North              Lana Mattice (Sr)           0:23:33.4
 38   Benet Academy              Lexi Johnson (Jr)           0:23:38.6
 39   Benet Academy              Eva Baghdan (Sr)            0:23:43.2
 40   Wheaton North              Eden Parker (Sr)            0:23:46.0
 41   Wheaton North              Ellie Pastore (Sr)          0:23:48.1
 42   Benet Academy              Katie Baumann (Sr)          0:23:48.9
 43   Batavia                    Anita Wolff (Sr)            0:23:49.8
 44   Benet Academy              Jenna Martin (Sr)           0:23:52.5
 45   Wheaton North              McKenna Liebenow (Fr)       0:23:53.9
 46   Benet Academy              Maggie Crouch (Jr)          0:23:55.7
 47   Benet Academy              Kileen McHugh (Jr)          0:23:56.3
 48   Oswego East                Diondria Woodhouse (Sr)     0:24:04.2
 49   Oak Park-River Forest      Zoe Kovatchis (Sr)          0:24:05.4
 50   Benet Academy              Maddie Hughes (Sr)          0:24:10.5
 51   Wheaton North              Marissa Annis (Jr)          0:24:15.5
 52   Wheaton North              Olivia Duguay (Jr)          0:24:16.7
 53   Wheaton North              Allie Burkhardt (Jr)        0:24:19.1
 54   Oak Park-River Forest      Emily Vanliedekerke (Jr)    0:24:21.9
 55   Oak Park-River Forest      Lynn Barlow (Jr)            0:24:23.7
 56   Wheaton North              Vika Kelly (Jr)             0:24:28.0
 57   Oswego East                LeeAnn Evans (Fr)           0:24:29.4
 58   Benet Academy              Meghan Lynch (Sr)           0:24:31.3
 59   Geneva                     Lauren Guido (Jr)           0:24:34.0
 60   Benet Academy              Clare Theisen (Sr)          0:24:36.7
 61   Benet Academy              Mary Grace McKinney (Sr)    0:24:37.2
 62   Benet Academy              Maggie Doyle (Sr)           0:24:48.1
 63   Rosary                     Colleen Dorfler (Jr)        0:24:59.3
 64   Glenbard East              Jodi Costenaro (U)          0:25:04.6
 65   Oswego East                Zaira Corral (Sr)           0:25:05.4
 66   Glenbard North             Megan Van Poucke (Jr)       0:25:05.9
 67   Oswego East                Amanda Peterson (Sr)        0:25:06.3
 68   Benet Academy              Shannon Degnan (Sr)         0:25:07.7
 69   Oswego East                Emilee Fisher (Sr)          0:25:09.7
 70   Oak Park-River Forest      Catherine Houle (Jr)        0:25:13.4
 71   Oswego East                Kara Wons (Fr)              0:25:16.8
 72   Wheaton North              Grace Annen (Jr)            0:25:19.5
 73   Leyden                     Christina Gonzalez (Sr)     0:25:22.6
 74   Oswego East                Zulema Corral (Sr)          0:25:23.0
 75   Leyden                     Jacqueline Carmona (Sr)     0:25:24.7
 76   Geneva                     Amanda Annett (Sr)          0:25:25.1
 77   Benet Academy              Hannah Nelson (Jr)          0:25:27.6
 78   Oak Park-River Forest      Elizabeth Baca (Sr)         0:25:36.3
 79   Glenbard North             Jessica Dixon (Jr)          0:25:37.2
 80   Benet Academy              Colleen Jacklich (Sr)       0:25:41.7
 81   Benet Academy              Bridget Giuffre (Sr)        0:25:44.7
 82   Benet Academy              Maggie Wolfe (Jr)           0:25:48.5
 83   Oswego East                Amber Fystro (Fr)           0:25:53.3
 84   Leyden                     Kimberly Soto (Jr)          0:25:56.1
 85   Oswego East                Monica Erramilli (Jr)       0:25:58.9
 86   Wheaton North              Sarah Burkhardt (Sr)        0:25:59.9
 87   Benet Academy              Taylor Bock (Jr)            0:26:00.4
 88   Oak Park-River Forest      Julia Dennis (Sr)           0:26:00.9
 89   Benet Academy              Meghan Doyle (Jr)           0:26:03.6
 90   Benet Academy              Stephanie Khouri (Sr)       0:26:09.1
 91   Oswego East                Velvet Medina (Jr)          0:26:10.3
 92   Leyden                     Karina Sanchez (Jr)         0:26:14.3
 93   Rosary                     Sarah Nyaeme (Sr)           0:26:18.2
 94   Glenbard East              Karla Andrade (U)           0:26:22.5
 95   Oswego East                Julia Castillo (Jr)         0:26:28.6
 96   Oak Park-River Forest      Rasheeda Bey (Sr)           0:26:29.4
 97   Geneva                     Gloria Kliebhan (Jr)        0:26:29.9
 98   Oak Park-River Forest      lela Murchinson (Jr)        0:26:32.0
 99   Oak Park-River Forest      Maggi Kurtz (Jr)            0:26:32.6
100   Rosary                     Monica Powers (Sr)          0:26:33.3
101   Benet Academy              Kassie McGue (Sr)           0:26:34.3
102   Oak Park-River Forest      Zahrea Raines (Sr)          0:26:37.9
103   Benet Academy              Fiona Girard (Jr)           0:26:39.0
104   Benet Academy              Connie Cannizaro (Sr)       0:26:41.6
105   Wheaton North              Rachel Garcia (Jr)          0:26:44.3
106   Rosary                     Melinda Schreiber (Jr)      0:26:44.7
107   Benet Academy              Katy Grunenwald (Sr)        0:26:45.2
108   Oak Park-River Forest      Erin Lynch (Sr)             0:26:45.8
109   Benet Academy              Natalie Balaun (Sr)         0:26:46.2
110   Glenbard East              Alina Juarez (U)            0:26:47.3
111   Benet Academy              Caitlin Finan (Sr)          0:26:49.0
112   Benet Academy              Clare Morrison (Jr)         0:26:51.4
113   Oswego East                Jen Suta (Jr)               0:26:55.9
114   Oswego East                Brittany Wylie (So)         0:26:56.4
115   Rosary                     Cristina Carbonara (Jr)     0:27:01.7
116   Leyden                     Aleksandra Kijowska (Sr)    0:27:14.7
117   Benet Academy              Meghan King (Jr)            0:27:16.0
118   Oak Park-River Forest      Amber Long (Jr)             0:27:18.9
119   Glenbard East              Justine Solis (U)           0:27:19.4
120   Oswego East                Rachel Staudenbaur (Sr)     0:27:25.3
121   Glenbard North             Michelle Jaskowski (Jr)     0:27:27.1
122   Benet Academy              Kelly Noonan (Sr)           0:27:46.9
123   Oak Park-River Forest      Hanna Morrissy (Sr)         0:27:56.1
124   Leyden                     Lordes Loera (Jr)           0:28:02.7
125   Oak Park-River Forest      Suzanna Griest (Jr)         0:28:12.4
126   Glenbard East              Haley Klauba (U)            0:28:27.2
127   Glenbard East              Janet Cruz (U)              0:28:28.0
128   Leyden                     Jessica Fries (Jr)          0:28:32.6
129   Benet Academy              Mary Krzywosz (Sr)          0:28:47.0
130   Oswego East                Amanda Bennett (So)         0:29:00.7
131   Hubbard                    Jasmine Castillo (So)       0:29:01.8
132   Wheaton North              Sarah Dahm (Jr)             0:29:10.2
133   Oak Park-River Forest      Eilish Boyd (Sr)            0:29:17.4
134   Oak Park-River Forest      Jordan Johnson (Jr)         0:29:19.7
135   Benet Academy              Jordyn Saper (Sr)           0:29:25.6
136   Wheaton North              Kaylie Hewitt (Sr)          0:29:40.1
137   Leyden                     Rosie Garcia (Sr)           0:29:48.4
138   Oswego East                Angela Cohen (Jr)           0:29:52.4
139   Hubbard                    Dulce Valdepena (Jr)        0:30:22.0
140   Leyden                     Jennifer Lazcano (Sr)       0:30:35.5
141   Leyden                     Norma Herrera (Sr)          0:31:20.1
142   Leyden                     Jennifer Flores (Jr)        0:31:55.5
143   Rosary                     Claire McGuire (Jr)         0:32:00.7
144   Leyden                     Sarah Poulos (Sr)           0:32:12.0
145   East Aurora                Melissa Mercado (Jr)        0:32:13.0
146   Leyden                     Chelsea Oribello (Jr)       0:32:20.6
147   Hubbard                    Jazmine Martinez (Fr)       0:32:23.8
148   Hubbard                    Gabriela Gallegos (Jr)      0:32:34.5
149   Leyden                     Liliana Herrera (Jr)        0:32:40.5
150   East Aurora                Isabel Torres (Sr)          0:32:49.1
151   East Aurora                Martha Gutierrez (Jr)       0:34:12.5
152   Rosary                     Savannah Semmler (So)       0:34:13.1
153   Rosary                     Victoria Butler (Sr)        0:36:31.2
154   Hubbard                    Vanessa DeLaTorre (So)      0:36:41.1
155   Hubbard                    Jessica Martinez (Sr)       0:41:03.9
----------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2013 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364  fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL  http://www.kompusport.com

 

 

You are the Hit Counter visitor to this page since September 10, 2013.

 

Send mail to fred@kompusport.com with questions or comments about this web site.
Copyright 1998-2015 Kreppert Kompusport Software   (www.kompusport.com)
Last modified: Sunday, August 23, 2015