Kreppert Kompusport Software

Home Up Search Contents Feedback

Boys Fr/So
Girls Fr/So Boys Fr/So Girls Varsity Boys Varsity

USA Flag
Sept. 11, 2001

And our flag was still there, o'er the Land of the Free, and the Home of the Brave.
God Bless America!

 

View detail info about the meet.
GPS coordinates, meet schedule, participating teams, course map, etc.

Individual Results
Final Team Standings (by points)
Final Team Standings (by time)

 

 

    2011 Jimmy Daniels - Olympian Run Invitational

October  8, 2011
Boys Fr/So          
3.0 Miles  


RACE RESULTS


   Place
Ovral Score          School                     Name                Time
--------------------------------------------------------------------------
  1     1  Andrew                     Leo Teneyuque (So)         0:16:51.6
  2        Stagg                      Terry Gruns (So)           0:17:38.4
  3     2  Andrew                     Eric Tamulonis (So)        0:17:51.0
  4     3  Marist                     Drew Mack (Fr)             0:18:03.9
  5        Stagg                      Dave Piechalak (So)        0:18:14.1
  6     4  Andrew                     Ryan Wilder (So)           0:18:18.7
  7     5  Andrew                     Kerry Nemec (So)           0:18:28.2
  8     6  Lemont                     Connor Brandt (Fr)         0:18:28.4
  9     7  Thornwood                  Deonta Pittman (So)        0:18:29.5
 10     8  Lincoln-Way West           Juan Sanchez (Fr)          0:18:31.8
 11     9  Lemont                     Evan Ganzer (Fr)           0:18:33.7
 12    10  St. Rita                   Jake Barcelona (So)        0:18:43.7
 13    11  St. Rita                   Mark Radavic (So)          0:18:44.1
 14    12  Andrew                     Dan Vallejo (So)           0:18:46.3
 15    13  Andrew                     Devyn Haseltine (Fr)       0:18:49.0
 16    14  Marist                     Anthony Herrera (So)       0:18:53.7
 17    15  Lincoln-Way West           Billy Stripiek (Fr)        0:19:00.2
 18    16  Marist                     Ivan DelBosque (So)        0:19:07.0
 19    17  Lincoln-Way West           David Mulder (Fr)          0:19:08.3
 20    18  Lemont                     Matt Hackiewicz (So)       0:19:11.4
 21    19  Lemont                     Peter DeBiase (So)         0:19:12.1
 22    20  Lincoln-Way West           Joe Wintercorn (Fr)        0:19:13.5
 23        Hillcrest                  Khaizal Thornton (So)      0:19:18.6
 24    21  Lemont                     Kyle Main (So)             0:19:19.2
 25        Tinley Park                Tyrell Berry (Fr)          0:19:19.7
 26    22  Oak Lawn                   Nathan Jones (Fr)          0:19:28.0
 27    23  Oak Lawn                   Enrique Miranda (Fr)       0:19:30.2
 28    24  Andrew                     Jason Gliwa (Fr)           0:19:33.2
 29    25  Oak Lawn                   Nick Paluck (Fr)           0:19:37.3
 30    26  Lemont                     Drake White (Fr)           0:19:40.2
 31        Stagg                      Dan Jamrozik (So)          0:19:50.1
 32    27  Oak Lawn                   Nick Sauerwein (Fr)        0:19:50.3
 33    28  Thornton Township          Santiago Gonzalez (Fr)     0:19:53.3
 34    29  Marian Catholic            Alonzo Carr (So)           0:19:58.9
 35    30  Thornwood                  Rodney Wilson (Fr)         0:20:00.0
 36    31  Marian Catholic            Kevin Kwok (So)            0:20:06.6
 37    32  Lincoln-Way West           Cesar Zavala (Fr)          0:20:08.8
 38    33  Thornton Township          DeShawn Ramey (So)         0:20:10.6
 39    34  Oak Lawn                   Matt Fetzer (Jr)           0:20:13.6
 40    35  Lemont                     Andrew Trick (Fr)          0:20:20.6
 41    36  Mount Carmel               Dawayne Johnson (So)       0:20:27.9
 42        St. Laurence               Dom DelFavera (Fr)         0:20:38.8
 43    37  Thornwood                  Matthew King (So)          0:20:39.9
 44    38  Thornton Township          Shawn Ramey (So)           0:20:45.0
 45    39  Marist                     Joe Tandyk (Fr)            0:20:46.6
 46        Hillcrest                  Taijuan Adib (So)          0:20:46.8
 47    40  St. Rita                   Jeremy Sinople (Fr)        0:20:56.6
 48        Rich Central               Thomas Brown (Fr)          0:21:05.5
 49    41  Marist                     Alex Gattone (Fr)          0:21:11.4
 50    42  Mount Carmel               Dan Luchsinger (Fr)        0:21:13.9
 51    43  Marist                     Michael Davidson (So)      0:21:20.5
 52        Hillcrest                  Jesiah Allen (So)          0:21:29.7
 53    44  Rich East                  Alan Mitchell (Fr)         0:21:30.7
 54    45  Mount Carmel               Nick Hroma (So)            0:21:34.6
 55    46  Marian Catholic            Owen Shrader (Fr)          0:21:35.9
 56    47  Mount Carmel               Mitchell Beasley (Fr)      0:21:37.5
 57    48  Thornwood                  Elgin Flenory (Fr)         0:21:38.1
 58    49  Oak Lawn                   David Le (So)              0:21:47.5
 59    50  Thornwood                  Osbaldo Villanueva (So)    0:21:54.3
 60    51  Thornwood                  Joe Gerlach (So)           0:21:55.9
 61    52  Thornton Township          Amoz Wright (Fr)           0:21:56.9
 62    53  Lincoln-Way West           Tyler Lorenz (Fr)          0:22:02.9
 63    54  Urban Prep                 Walter Jones (So)          0:22:16.8
 64    55  Urban Prep                 Eriq Johnson (Fr)          0:22:22.5
 65    56  Thornwood                  Vincent Drakes (So)        0:22:25.3
 66    57  St. Rita                   Jack Otto (Fr)             0:22:42.3
 67    58  Oak Lawn                   Josh McCoy (So)            0:22:46.3
 68    59  Marian Catholic            Tylor Parsons (So)         0:22:47.8
 69    60  Thornton Township          Justin Terry (Fr)          0:22:53.9
 70    61  St. Rita                   Darian Serrano (Fr)        0:22:59.2
 71    62  Mount Carmel               Jack Corbisiero (Fr)       0:23:04.6
 72    63  Urban Prep                 Maurice Johnson (Fr)       0:23:45.8
 73    64  Thornton Township          Demetrius Mitchell (Fr)    0:23:56.1
 74    65  Marian Catholic            Joel Godinez (Fr)          0:23:59.2
 75    66  Mount Carmel               Jim Pytel (So)             0:24:09.9
 76    67  Rich East                  Kentrall Mason (Fr)        0:24:14.6
 77        Rich South                 Muntaz Muhammad (So)       0:24:45.5
 78        Hillcrest                  Reggie Johnson (So)        0:25:01.2
 79    68  Urban Prep                 Charles Davis (So)         0:25:07.5
 80    69  Urban Prep                 Arshell Dennis (So)        0:25:09.9
 81    70  St. Rita                   Mike Otto (Fr)             0:25:20.8
 82        Thornridge                 Libasse Diop (Fr)          0:25:45.3
 83        Thornridge                 Yinka Adeboje (Fr)         0:26:55.4
 84        Thornridge                 Derrick Quintero (Fr)      0:26:56.9
 85    71  Rich East                  Rakhim McCauley (So)       0:27:24.5
 86    72  Urban Prep                 Amari Shaw (Fr)            0:27:43.3
 87    73  Urban Prep                 Denzell Dawkins (Fr)       0:27:44.0
 88    74  Rich East                  Deonte Gordon (So)         0:28:16.4
 89    75  Rich East                  Nick Bates (So)            0:29:14.9
--------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2011 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364  fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL  http://www.kompusport.com


FINAL TEAM STANDINGS:


Place           School            Score              Scoring Places
-----------------------------------------------------------------------------
  1   Andrew                        24        1,   2,   4,   5,  12,  13,  24
  2   Lemont                        73        6,   9,  18,  19,  21,  26,  35
  3   Lincoln-Way West              92        8,  15,  17,  20,  32,  53
  4   Marist                       113        3,  14,  16,  39,  41,  43
  5   Oak Lawn                     131       22,  23,  25,  27,  34,  49,  58
  6   Thornwood                    172        7,  30,  37,  48,  50,  51,  56
  7   St. Rita                     179       10,  11,  40,  57,  61,  70
  8   Thornton Township            211       28,  33,  38,  52,  60,  64
  9   Marian Catholic              230       29,  31,  46,  59,  65
 10   Mount Carmel                 232       36,  42,  45,  47,  62,  66
 11   Urban Prep                   309       54,  55,  63,  68,  69,  72,  73
 12   Rich East                    331       44,  67,  71,  74,  75
 13   Bloom Township             No Score - Had only 0 finishers
 14   Hillcrest                  No Score - Had only 4 finishers
 15   Kenwood                    No Score - Had only 0 finishers
 16   Morgan Park                No Score - Had only 0 finishers
 17   Rich Central               No Score - Had only 1 finisher
 18   Rich South                 No Score - Had only 1 finisher
 19   St. Laurence               No Score - Had only 1 finisher
 20   Stagg                      No Score - Had only 3 finishers
 21   Thornridge                 No Score - Had only 3 finishers
 22   Thornton Fractional South  No Score - Had only 0 finishers
 23   Tinley Park                No Score - Had only 1 finisher
-----------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2011 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364  fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL  http://www.kompusport.com


FINAL TEAM STANDINGS:  (by total team time)


Place         School            Score    Avg    Diff                 Scoring Times
-----------------------------------------------------------------------------------------------
  1  Andrew                     90:18   18:04   1:55   16:52, 17:51, 18:19, 18:29, 18:47, 18:49
  2  Lemont                     94:47   18:57   0:51   18:29, 18:34, 19:12, 19:12, 19:20, 19:41
  3  Lincoln-Way West           96:05   19:13   1:37   18:32, 19:01, 19:09, 19:14, 20:09, 22:03
  4  Marist                     98:04   19:37   3:08   18:04, 18:54, 19:07, 20:47, 21:12, 21:21
  5  Oak Lawn                   98:42   19:44   0:46   19:28, 19:31, 19:38, 19:51, 20:14, 21:48
  6  Thornwood                 102:43   20:33   3:25   18:30, 20:00, 20:40, 21:38, 21:55, 21:56
  7  St. Rita                  104:08   20:50   4:16   18:44, 18:44, 20:57, 22:43, 23:00, 25:21
  8  Thornton Township         105:41   21:08   3:00   19:54, 20:11, 20:45, 21:57, 22:54, 23:56
  9  Mount Carmel              108:00   21:36   2:37   20:28, 21:14, 21:35, 21:38, 23:05, 24:10
 10  Marian Catholic           108:30   21:42   4:01   19:59, 20:07, 21:36, 22:48, 24:00
 11  Urban Prep                118:44   23:45   2:53   22:17, 22:23, 23:46, 25:08, 25:10, 27:44
 12  Rich East                 130:43   26:09   7:44   21:31, 24:15, 27:25, 28:17, 29:15
 13  Bloom Township            No Score                
 14  Hillcrest                 No Score                19:19, 20:47, 21:30, 25:02
 15  Kenwood                   No Score                
 16  Morgan Park               No Score                
 17  Rich Central              No Score                21:06
 18  Rich South                No Score                24:46
 19  St. Laurence              No Score                20:39
 20  Stagg                     No Score                17:39, 18:14, 19:51
 21  Thornridge                No Score                25:46, 26:56, 26:57
 22  Thornton Fractional South No Score                
 23  Tinley Park               No Score                19:20
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2011 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364  fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL  http://www.kompusport.com

 

 

You are the Hit Counter visitor to this page since October 5, 2011.

 

Send mail to fred@kompusport.com with questions or comments about this web site.
Copyright 1998-2015 Kreppert Kompusport Software   (www.kompusport.com)
Last modified: Sunday, August 23, 2015