Kreppert Kompusport Software

Home Up Search Contents Feedback

Peewee
Peewee Bantam Midget Youth Intermediate Young

USA Flag
Sept. 11, 2001

And our flag was still there, o'er the Land of the Free, and the Home of the Brave.
God Bless America!

 

2004 Dixmoor Dominator T&F Invitational
Thornton Township H.S., Harvey, Illinois - Sat 07/17/2004

COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS

Girls Events

Boys Events

100 Meter Dash 100 Meter Dash
200 Meter Dash 200 Meter Dash
400 Meter Dash 400 Meter Dash
800 Meter Run 800 Meter Run
1500 Meter Run 1500 Meter Run
Long Jump Long Jump

 

Peewee Girls 100 Meter Dash
Preliminaries

Heat 1
1            Peyton Wade               Aurora Flyers                      16.33 Q
2            Eyona White               Chicagoland Zephyrs                16.48 Q
3            Asia Hays                 Illinois Stealth Bombers           18.34 q
4            DeJa Potts                Chicagoland Zephyrs                19.49  
5            Kyla Trambes              Quiet Storm                        26.14  

Heat 2
1            Lydia White               Chicagoland Zephyrs                16.31 Q
2            Maya Neal                 Aurora Flyers                      17.81 Q
3            Ziporrah Mitchell         Chicagoland Zephyrs                20.50  
4            Dominique Wallace         Chicagoland Zephyrs                20.66  

Heat 3
1            Nia Thompson              Illinois Stealth Bombers           18.01 Q
2            Da'shayla Hopkinsbay      Waukegan Invaders                  18.13 Q
3            Damika Henry              Chicagoland Zephyrs                18.21 q
4            Joshlyn Jefferson         Kankakee TC                        19.48  
5            Ashley Williams           Aurora Flyers                      19.51  

Finals

1    (h-1)   Lydia White               Chicagoland Zephyrs                16.14
2    (h-1)   Eyona White               Chicagoland Zephyrs                16.47
3    (h-1)   Peyton Wade               Aurora Flyers                      16.74
4    (h-1)   Maya Neal                 Aurora Flyers                      17.39
5    (h-1)   Nia Thompson              Illinois Stealth Bombers           17.53
6    (h-1)   Da'shayla Hopkinsbay      Waukegan Invaders                  18.07
7    (h-1)   Asia Hays                 Illinois Stealth Bombers           18.16
8    (h-1)   Damika Henry              Chicagoland Zephyrs                18.22

Peewee Girls 200 Meter Dash
Preliminaries

Heat 1
1            Peyton Wade               Aurora Flyers                      34.64 Q
2            Eyona White               Chicagoland Zephyrs                35.47 Q
3            Tyanah Quezada            Waukegan Invaders                  42.68 q
4            Julianna Malone           Aurora Flyers                      43.00 q
5            Ziporrah Mitchell         Chicagoland Zephyrs                46.77  

Heat 2
1            Lydia White               Chicagoland Zephyrs                33.46 Q
2            Da'shayla Hopkinsbay      Waukegan Invaders                  38.87 Q
3            Maya Neal                 Aurora Flyers                      40.18 q
4            Ashley Williams           Aurora Flyers                      45.98 q
5            April Glover              Unattached *                       48.38  

Finals

1    (h-1)   Lydia White               Chicagoland Zephyrs                33.66
2    (h-1)   Peyton Wade               Aurora Flyers                      35.58
3    (h-1)   Eyona White               Chicagoland Zephyrs                36.00
4    (h-1)   Maya Neal                 Aurora Flyers                      39.23
5    (h-1)   Da'shayla Hopkinsbay      Waukegan Invaders                  39.32
6    (h-1)   Tyanah Quezada            Waukegan Invaders                  45.58
7    (h-1)   Julianna Malone           Aurora Flyers                      46.90

Peewee Girls 400 Meter Dash
Finals

1    (h-2)   Da'shayla Hopkinsbay      Waukegan Invaders                  1:30.02
2    (h-1)   Alexis Cephus             Kankakee TC                        1:32.06
3    (h-2)   Nia Thompson              Illinois Stealth Bombers           1:33.01
4    (h-2)   Asia Hays                 Illinois Stealth Bombers           1:36.31
5    (h-1)   Dominique Wallace         Chicagoland Zephyrs                1:38.53
6    (h-2)   Maya Neal                 Aurora Flyers                      1:45.57
7    (h-1)   Joshlyn Jefferson         Kankakee TC                        1:47.46
8    (h-2)   Julianna Malone           Aurora Flyers                      1:51.01
9    (h-1)   April Glover              Dixmoor                            1:56.09
10   (h-2)   Ashley Williams           Aurora Flyers                      2:04.44

Peewee Girls 800 Meter Run
Finals

1    (h-1)   Dominique Wallace         Chicagoland Zephyrs                3:30.99
2    (h-1)   Alexis Cephus             Kankakee TC                        3:32.79

Peewee Girls 1500 Meter Run
Finals

No athletes participated in this event.

Peewee Girls Long Jump
Finals

1    (h-1)   Damika Henry              Chicagoland Zephyrs                9'09.50"  (2.98m)
2    (h-1)   Alexis Cephus             Kankakee TC                        9'07.25"  (2.93m)
3    (h-1)   Eyona White               Chicagoland Zephyrs                9'02.00"  (2.79m)
4    (h-1)   Joshlyn Jefferson         Kankakee TC                        6'07.25"  (2.01m)
5    (h-1)   Ziporrah Mitchell         Chicagoland Zephyrs                6'05.00"  (1.96m)

 

Peewee Boys 100 Meter Dash
Preliminaries

Heat 1
1            Corey Allen               Country Club Hills Gazelles        18.27 Q
2            John Clark                Full Package TC                    19.42 Q

Heat 2
1            JoShua Haynes             Country Club Hills Gazelles        17.15 Q
2            Kristion Nichols          Quiet Storm                        17.60 Q
3            Torrey Nalls              Aurora Flyers                      18.20 q
4            Tarik Moody               Country Club Hills Gazelles        19.89  
5            Ivan Dawson               Lake County Lightning              21.62  

Heat 3
1            VaShaud Thomas            Country Club Hills Gazelles        15.86 Q
2            Craig Butler              Kankakee TC                        16.61 Q
3            Jamaal Wilson             Aurora Flyers                      18.55 q
4            Dmitri Joe                Chicagoland Zephyrs                18.64  
5            Erik Dawson               Lake County Lightning              23.33  

Finals

1    (h-1)   VaShaud Thomas            Country Club Hills Gazelles        16.39
2    (h-1)   Craig Butler              Kankakee TC                        16.72
3    (h-1)   JoShua Haynes             Country Club Hills Gazelles        17.56
4    (h-1)   Kristion Nichols          Quiet Storm                        18.44
5    (h-1)   Corey Allen               Country Club Hills Gazelles        18.44
6    (h-1)   Torrey Nalls              Aurora Flyers                      18.46
7    (h-1)   Jamaal Wilson             Aurora Flyers                      19.16
8    (h-1)   John Clark                Full Package TC                    19.65

Peewee Boys 200 Meter Dash
Preliminaries

Heat 1
1            Craig Butler              Kankakee TC                        34.38 Q
2            JoShua Haynes             Country Club Hills Gazelles        34.46 Q
3            Kristion Nichols          Quiet Storm                        37.13 q
4            Michael Boatright -McCalliAurora Flyers                      37.79 q
5            Dmitri Joe                Chicagoland Zephyrs                41.11 q
6            Nathaniel Randolph        Chicagoland Zephyrs                41.75  

Heat 2
1            Corey Allen               Country Club Hills Gazelles        37.77 Q
2            Jamaal Wilson             Aurora Flyers                      39.29 Q
3            Keon Day                  Springfield Striders               39.56 q
4            Tarik Moody               Country Club Hills Gazelles        42.49  

Finals

1    (h-1)   Craig Butler              Kankakee TC                        36.27
2    (h-1)   JoShua Haynes             Country Club Hills Gazelles        37.40
3    (h-1)   Keon Day                  Springfield Striders               39.18
4    (h-1)   Corey Allen               Country Club Hills Gazelles        39.22
5    (h-1)   Kristion Nichols          Quiet Storm                        39.32

Peewee Boys 400 Meter Dash
Finals

1    (h-1)   JaShaun Bowens            Country Club Hills Gazelles        1:24.27
2    (h-2)   Alexander Edwards         Aurora Flyers                      1:25.24
3    (h-1)   Tim Stone                 Kankakee TC                        1:28.32
4    (h-2)   Torrey Nalls              Aurora Flyers                      1:29.12
5    (h-1)   Corey Allen               Country Club Hills Gazelles        1:31.02
6    (h-2)   Kenelius Franklin         Illinois Flames                    1:31.71
7    (h-2)   Conner Diedrich           Illini Heat TC                     1:33.55
8    (h-2)   Keon Day                  Springfield Striders               1:43.60
9    (h-1)   Tarik Moody               Country Club Hills Gazelles        1:52.57

Peewee Boys 800 Meter Run
Finals

1    (h-1)   Alexander Edwards         Aurora Flyers                      3:08.08
2    (h-1)   JaShaun Bowens            Country Club Hills Gazelles        3:17.63
3    (h-1)   Conner Diedrich           Illini Heat TC                     3:29.40

Peewee Boys 1500 Meter Run
Finals

1    (h-1)   Albert Braxton            Kankakee TC                        7:11.43

Peewee Boys Long Jump
Finals

1    (h-1)   Craig Butler              Kankakee TC                        11'00.00"  (3.35m)
2    (h-1)   Conner Diedrich           Illini Heat TC                     10'09.75"  (3.30m)
3    (h-1)   Keon Day                  Springfield Striders               10'00.50"  (3.06m)
4    (h-1)   Kristion Nichols          Quiet Storm                        09'06.00"  (2.90m)
5    (h-1)   Dmitri Joe                Chicagoland Zephyrs                06'11.75"  (2.13m)

 

 

You are the Hit Counter visitor to this page since July 15, 2004.

 

Send mail to fred@kompusport.com with questions or comments about this web site.
Copyright 1998-2015 Kreppert Kompusport Software   (www.kompusport.com)
Last modified: Sunday, August 23, 2015