Kreppert Kompusport Software

Home Up Search Contents Feedback

Boys Open
Girls Fr/So Boys Fr/So Boys Ekiden Relay Girls Ekiden Relay Girls Varsity Boys Varsity Boys Open Girls Open

USA Flag
Sept. 11, 2001

And our flag was still there, o'er the Land of the Free, and the Home of the Brave.
God Bless America!

 

Individual Results

 

 

      2008 David Brady Cross Country Invitational

September 20, 2008
Boys Open           
2.62 miles 


RACE RESULTS
Course record is 0:14:51.6 by Chase Edgereton of Barrington on Sept. 15, 2001

Place           School                      Name                Time
----------------------------------------------------------------------
  1   Lincoln-Way Central        Tom Willmot (Sr)            0:14:52.7
  2   Fenwick                    Matt Hipskind (Jr)          0:14:59.3
  3   Fenwick                    Dan Yerkes (Jr)             0:15:25.2
  4   Barrington                 Jeff Moy (Sr)               0:15:31.0
  5   Glenbard East              Marcus Hostetler (Jr)       0:15:40.1
  6   Glenbard East              Mike Karas (Jr)             0:15:49.1
  7   Oak Lawn                   Antonio Renteria (Jr)       0:15:51.6
  8   Barrington                 Billy Raseman (Jr)          0:15:52.4
  9   Whitney Young              Andrew Platt (Jr)           0:15:54.7
 10   Barrington                 Luke Fowler (Sr)            0:15:58.6
 11   Barrington                 Ryan Penrod (Sr)            0:16:03.3
 12   Barrington                 Ricardo Hernandez (Jr)      0:16:09.3
 13   Whitney Young              Matt Schaible (Sr)          0:16:10.8
 14   Homewood-Flossmoor         Jon Dennison (Sr)           0:16:17.0
 15   Barrington                 Dj DeWitt (Sr)              0:16:19.4
 16   Barrington                 Justin Yu (Sr)              0:16:24.6
 17   Whitney Young              Matt Otero (Jr)             0:16:30.9
 18   Whitney Young              Colin Rouser (So)           0:16:31.9
 19   Barrington                 Jordan Wills (Jr)           0:16:33.8
 20   Fenwick                    Luke Herrmann (Sr)          0:16:35.7
 21   Fenwick                    Matt Wholey (Jr)            0:16:37.5
 22   St. Ignatius               Marcel Melo (Sr)            0:16:39.4
 23   Barrington                 Daniel Durband (So)         0:16:40.9
 24   Glenbard East              Jason Sippel (Jr)           0:16:42.2
 25   Barrington                 Kevin Crall (So)            0:16:42.7
 26   Oak Lawn                   Dan McInerney (Jr)          0:16:44.3
 27   Barrington                 David Curie (Sr)            0:16:45.4
 28   Barrington                 Ben Altshuler (Sr)          0:16:46.4
 29   Leyden                     Mike Machnik (Sr)           0:16:48.5
 30   Barrington                 Matt Breidenbach (Sr)       0:16:50.8
 31   Barrington                 Jason Swensen (Sr)          0:16:51.3
 32   Barrington                 Zach Johnson (Sr)           0:16:52.0
 33   Plainfield Central         Pete Hernandez (Jr)         0:16:52.5
 34   Whitney Young              Aaron Fioritto (Jr)         0:16:53.4
 35   Thornridge Co-op           Amir Brodzinski (So)        0:16:54.5
 36   Oak Lawn                   Brian Koltz (Sr)            0:16:55.1
 37   Oak Lawn                   Luis Quintero (Sr)          0:16:56.1
 38   Riverside-Brookfield       Kevin Roman (Jr)            0:16:57.7
 39   Whitney Young              Eric Shan (Fr)              0:16:59.0
 40   Whitney Young              Eric Short (Sr)             0:17:02.2
 41   Whitney Young              Joe Platt (So)              0:17:04.8
 42   Barrington                 John Kneisel (Sr)           0:17:06.4
 43   Willowbrook                Matt Bartos (Sr)            0:17:07.1
 44   Willowbrook                Deen Farooq (Sr)            0:17:08.3
 45   Barrington                 Ryan Sarkar (Fr)            0:17:08.8
 46   Andrew                     Jake Bednarczyk (So)        0:17:09.3
 47   Thornridge Co-op           Marcus Lindsay (Jr)         0:17:10.0
 48   St. Ignatius               Dan Diaz (Sr)               0:17:10.5
 49   Lincoln-Way Central        Josh Wegler (Jr)            0:17:10.9
 50   Barrington                 Trip Chandor (Sr)           0:17:11.4
 51   St. Ignatius               Carlos Meza (So)            0:17:11.8
 52   Oak Lawn                   Dan Czyz (Sr)               0:17:14.9
 53   Whitney Young              Julian Spearman (Jr)        0:17:22.1
 54   Lincoln-Way Central        Keegan Shepherd (Jr)        0:17:22.6
 55   Lemont                     Camil Machaj (Jr)           0:17:23.7
 56   Leyden                     Daniel Pitts (Jr)           0:17:24.2
 57   Andrew                     Tom McGrath (Fr)            0:17:24.7
 58   Stagg                      Adam Marrin (Jr)            0:17:25.2
 59   Whitney Young              Rouser Aaron (So)           0:17:31.4
 60   Barrington                 Andrew Larson (Jr)          0:17:32.1
 61   Barrington                 Lincoln Schulte (Sr)        0:17:34.9
 62   Willowbrook                Neil Getty (So)             0:17:38.4
 63   St. Ignatius               Dylan Ryan (Jr)             0:17:39.1
 64   Whitney Young              Max Davis (Jr)              0:17:42.3
 65   Homewood-Flossmoor         Adam Dreyfuss (Sr)          0:17:42.8
 66   Thornridge Co-op           Steven Elmore (Jr)          0:17:43.8
 67   St. Ignatius               Clifford Vickrey (Fr)       0:17:44.2
 68   Andrew                     Connor Flynn (So)           0:17:44.7
 69   Barrington                 David Locascio (Jr)         0:17:45.2
 70   Lemont                     Kyle Woods (Sr)             0:17:45.7
 71   Notre Dame-Niles           Kiel Erdelac (So)           0:17:46.1
 72   Whitney Young              Brandon Radford (Fr)        0:17:46.6
 73   Whitney Young              Dave Peace (Jr)             0:17:47.7
 74   Barrington                 Jon Catlin (So)             0:17:48.3
 75   Riverside-Brookfield       Mike Sitter (Jr)            0:17:48.9
 76   Barrington                 Henry Wilson (Fr)           0:17:51.5
 77   Leyden                     David Lewis (Sr)            0:17:52.3
 78   Argo                       Mike Krzywinski (Jr)        0:17:54.0
 79   Reavis                     Ryan Seper (Jr)             0:17:55.7
 80   Whitney Young              Lamar Gary (Jr)             0:17:56.3
 81   Lincoln-Way Central        Pierre Hurley (Jr)          0:17:57.4
 82   Argo                       Justin Welch (Jr)           0:17:57.8
 83   Barrington                 Ed Quatrocchi (Jr)          0:17:58.2
 84   Argo                       Raul Gonzalez (Jr)          0:17:59.2
 85   Argo                       Jimmie Allen (Sr)           0:18:00.7
 86   Willowbrook                Braydon Cahill (So)         0:18:01.2
 87   Fenwick                    Brett Sassitti (Sr)         0:18:02.9
 88   Barrington                 Alec Oban (So)              0:18:04.0
 89   Barrington                 Eddie Roney (So)            0:18:05.4
 90   Romeoville                 Aurelio Nunez (Jr)          0:18:07.2
 91   Lincoln-Way Central        Matt Beary (Jr)             0:18:09.3
 92   Oak Lawn                   Andy Weisgerber (Jr)        0:18:10.0
 93   Barrington                 Blake Graham (So)           0:18:10.4
 94   Oak Lawn                   Chris Oczachowski (Jr)      0:18:10.9
 95   Plainfield Central         Justin Finn (Jr)            0:18:11.3
 96   Barrington                 Jon Burrell (Jr)            0:18:11.7
 97   Thornridge Co-op           Jordan Wiggins (Jr)         0:18:13.5
 98   Plainfield Central         Sean Lenckus (Sr)           0:18:13.9
 99   Barrington                 Arun Jayaraman (So)         0:18:15.9
100   Stagg                      Tom Murtaugh (Sr)           0:18:17.0
101   Lincoln-Way Central        Joe Caffarini (Jr)          0:18:17.8
102   Lemont                     Scott Powers (Jr)           0:18:18.3
103   Reavis                     Jimmy Marinez (Sr)          0:18:18.7
104   St. Laurence               Bob Derango (Jr)            0:18:19.1
105   Romeoville                 Jon Caron (Sr)              0:18:19.6
106   St. Ignatius               Connor Powell (So)          0:18:20.0
107   Oak Lawn                   Mou Hong (Sr)               0:18:20.4
108   Barrington                 Harrison Cho (So)           0:18:22.9
109   Lemont                     Gary Bogo (Sr)              0:18:23.5
110   St. Ignatius               Robert Olson (Jr)           0:18:25.1
111   Whitney Young              Andy Tu (Sr)                0:18:26.8
112   Homewood-Flossmoor         Kevin Kowalisyn (Jr)        0:18:27.2
113   Andrew                     Jon McGreal (So)            0:18:28.3
114   Argo                       Diego Reyes (Fr)            0:18:29.1
115   St. Ignatius               Colin Drohan (So)           0:18:29.7
116   Homewood-Flossmoor         Jordan Daley (Sr)           0:18:31.5
117   St. Ignatius               Dan Miller` (Sr)            0:18:32.7
118   Andrew                     Dan Rychel (Fr)             0:18:33.4
119   Riverside-Brookfield       Richie Magallon (Sr)        0:18:37.7
120   Lincoln-Way Central        Pat Prunty (Sr)             0:18:38.4
121   Thornridge Co-op           Robert Warnsley (Fr)        0:18:38.8
122   Thornridge Co-op           Shane Johnson (So)          0:18:40.0
123   Fenwick                    Danny Chapa (So)            0:18:41.7
124   Oak Lawn                   Jose Roman (Fr)             0:18:42.3
125   Whitney Young              Jack Tracy (Fr)             0:18:43.9
126   Barrington                 Matt Geleske (Fr)           0:18:44.3
127   Barrington                 David Mantelman (So)        0:18:46.0
128   Oak Lawn                   Dan Ouimette (Fr)           0:18:46.5
129   Plainfield Central         Steven Monasky (Fr)         0:18:47.0
130   St. Ignatius               Dan Korpics (So)            0:18:47.5
131   Barrington                 Mike Reed (So)              0:18:48.0
132   Barrington                 Tom Minwegan (Jr)           0:18:48.4
133   Barrington                 Kevin Bootilier (Jr)        0:18:49.9
134   St. Ignatius               Keenan Feller (Fr)          0:18:51.3
135   Andrew                     Jake Haynie (Fr)            0:18:51.8
136   Andrew                     Steve Crane (Sr)            0:18:52.2
137   Marian Catholic            Joe Torres (Jr)             0:18:58.8
138   Barrington                 Ron Gierlach (Fr)           0:18:59.7
139   Stagg                      Dave Miltko (Sr)            0:19:03.2
140   Thornridge Co-op           Rotimi Solola (Jr)          0:19:03.8
141   Oak Lawn                   Evan Opitz (Fr)             0:19:04.3
142   Argo                       Dominic Cialoni (Sr)        0:19:04.9
143   Glenbard East              Ryan Lucas (Jr)             0:19:05.5
144   Stagg                      Mateusz Scehura (Sr)        0:19:08.1
145   Thornridge Co-op           Brandon Stewart (So)        0:19:08.5
146   Lincoln-Way Central        Evan Rowley (Sr)            0:19:09.3
147   Marian Catholic            Adam McDevitt (Jr)          0:19:09.9
148   Thornridge Co-op           Kaleel Johnson (Jr)         0:19:11.1
149   Whitney Young              Pat Trinley (Jr)            0:19:11.8
150   Leyden                     Pablo Jimenez (Fr)          0:19:13.0
151   Romeoville                 Erick Hillebrand (Sr)       0:19:14.8
152   Argo                       Alex Munoz (Fr)             0:19:15.2
153   Glenbard East              Mike Grieco (Sr)            0:19:16.0
154   Argo                       Mike Jimenez (Sr)           0:19:16.7
155   Willowbrook                Mike Morales (Fr)           0:19:17.5
156   Notre Dame-Niles           Matt Jennings (Fr)          0:19:20.1
157   Marian Catholic            Regis Bowers (Jr)           0:19:35.7
158   Oak Lawn                   Bruce Cheek (Sr)            0:19:42.4
159   Stagg                      Dan Sen (Sr)                0:19:43.7
160   Riverside-Brookfield       Bill Rohm (Sr)              0:19:45.2
161   Leyden                     Steven Aiello (Sr)          0:19:46.2
162   Leyden                     Marco Matias (Jr)           0:19:51.7
163   Andrew                     Ron Chiu (Sr)               0:19:52.2
164   Stagg                      Henry Schmidt (So)          0:19:58.2
165   Thornridge Co-op           Leon Wilson (So)            0:19:59.4
166   Willowbrook                Ryan Hoyle (Fr)             0:20:00.2
167   Plainfield Central         Aaron White (Sr)            0:20:01.6
168   Thornridge Co-op           Raymond Anderson (So)       0:20:03.0
169   Notre Dame-Niles           Andrew Hanigan (So)         0:20:03.4
170   Argo                       Esteban Rosales (So)        0:20:05.3
171   Whitney Young              Robert Campbell (Jr)        0:20:06.8
172   Riverside-Brookfield       Mike Rago (Jr)              0:20:08.5
173   Argo                       Carlos Vargas (Jr)          0:20:09.2
174   Oak Lawn                   Joe Graziano (So)           0:20:12.0
175   Reavis                     Michael Forsythe (Sr)       0:20:13.0
176   Oak Lawn                   Brad Dymit (Fr)             0:20:15.9
177   Stagg                      Mike Swearingen (Sr)        0:20:16.4
178   Hillcrest                  Weldon Morris (Fr)          0:20:16.8
179   Barrington                 Alex Grabacki (So)          0:20:17.3
180   Stagg                      Andrew Duarte (So)          0:20:17.9
181   St. Ignatius               Miguel Aviles (Fr)          0:20:19.6
182   Glenbard East              Neil Bogmenko (Jr)          0:20:22.9
183   St. Ignatius               Michael Welsh (Jr)          0:20:24.4
184   Notre Dame-Niles           Bobby Serwa (Fr)            0:20:33.4
185   Thornridge Co-op           Kelis King (Jr)             0:20:33.8
186   Plainfield Central         Cody Schultz (Jr)           0:20:34.2
187   Plainfield Central         David Sotir (Jr)            0:20:41.6
188   Notre Dame-Niles           James Calubaqib (Jr)        0:20:42.1
189   Notre Dame-Niles           Zach Ryan (Fr)              0:20:42.6
190   St. Laurence               Ed Kazupski (Jr)            0:20:52.0
191   Leyden                     Enrique Escarpita (So)      0:20:56.5
192   Glenbard East              Justin Mueller (Fr)         0:20:57.2
193   Argo                       Amador Rosales (Sr)         0:20:59.9
194   St. Ignatius               Max DeFrancesco (Fr)        0:21:03.3
195   Glenbard East              Kunjan Patel (So)           0:21:06.5
196   Reavis                     Rene Hernandez (Sr)         0:21:18.2
197   Stagg                      Mark Piechalak (Sr)         0:21:18.6
198   Leyden                     Alfonso Martinez (Fr)       0:21:19.5
199   Stagg                      Tyler Hamer (Jr)            0:21:20.8
200   Riverside-Brookfield       Chris Villereal (So)        0:21:22.1
201   Glenbard East              Robert Stevenson (So)       0:21:25.3
202   Whitney Young              Noah Hamlish (Fr)           0:21:26.8
203   St. Ignatius               Mike Hickey (Sr)            0:21:29.6
204   Argo                       Emmanuel Garcia (So)        0:21:30.1
205   Plainfield Central         Will Cobian (Jr)            0:21:30.6
206   Willowbrook                Pat Berry (So)              0:21:32.7
207   Plainfield Central         Brad Alberts (So)           0:21:33.4
208   Andrew                     Matt Haynes (Fr)            0:21:39.4
209   Glenbard East              Ryan Burke (Fr)             0:21:40.0
210   Stagg                      Matt Ivancic (Jr)           0:21:40.7
211   St. Laurence               Kendall Manning (Fr)        0:21:42.5
212   Thornridge Co-op           Isidro Carreon (Fr)         0:21:47.7
213   Andrew                     Bill Riszko (So)            0:21:48.4
214   Riverside-Brookfield       Ryan Mandera (So)           0:22:06.6
215   Stagg                      Karolis Jurgelevicius(Fr)   0:22:07.6
216   Oak Lawn                   Sterling Weston (Fr)        0:22:08.7
217   Argo                       Ryan Conoboy (Jr)           0:22:08.9
218   Thornridge Co-op           Anrico Noland (Fr)          0:22:20.8
219   Leyden                     Fernando Ramos (Fr)         0:22:30.7
220   Notre Dame-Niles           Patrick Lameka (Fr)         0:22:38.2
221   Reavis                     David Kantor (Sr)           0:22:44.8
222   Hillcrest                  Jeremiah Stanfort (Fr)      0:22:59.0
223   Andrew                     Tom Rohlfs (Fr)             0:22:59.9
224   Andrew                     Aaron Chiu (So)             0:23:05.6
225   Hillcrest                  Brandon Randle (Jr)         0:23:09.5
226   Notre Dame-Niles           Tyler Nicholson (Jr)        0:23:13.0
227   Walther Lutheran           Kyle Wiktor (Fr)            0:23:35.9
228   Thornridge Co-op           Maceo Taylor (Fr)           0:23:36.7
229   Thornridge Co-op           Cody Cunningham (Fr)        0:23:41.5
230   Riverside-Brookfield       Denny Lau (Sr)              0:23:49.7
231   Stagg                      Luke Shelly (Fr)            0:24:11.8
232   Leyden                     Antonio Ramirez (Jr)        0:24:16.7
233   Reavis                     Nick McIntyre (Sr)          0:24:21.7
234   Andrew                     Mike Wetzel (Jr)            0:24:25.3
235   Oak Lawn                   Bob Barker (Fr)             0:24:32.3
236   Andrew                     Adam Wall (Fr)              0:24:32.8
237   Leyden                     Cody Carini (So)            0:24:34.1
238   Riverside-Brookfield       Shawn Hwang (So)            0:24:34.4
239   Leyden                     Miguel Soto (Sr)            0:24:42.4
240   Whitney Young              Henry Li (Fr)               0:25:05.8
241   Leyden                     Leo Yousif (Fr)             0:25:07.0
242   Leyden                     Adrian Santacruz (Fr)       0:25:16.6
243   Whitney Young              Everett Henderson (So)      0:25:32.2
244   Plainfield Central         Kyle Shephard (Fr)          0:25:50.5
245   Plainfield Central         Nick Janetis (Fr)           0:25:51.4
246   Notre Dame-Niles           Brian Trplitt (Sr)          0:26:01.8
247   Leyden                     Nikko Cedillo (Fr)          0:26:03.2
248   Crete-Monee                Mark Thiel (Jr)             0:26:13.1
249   Stagg                      Richard Walsh (Fr)          0:26:44.6
250   Fenwick                    Patrick Doherty (Sr)        0:26:52.4
251   Romeoville                 Jon Finley (Sr)             0:27:20.8
252   Walther Lutheran           Ian Harris (Jr)             0:27:28.2
253   Notre Dame-Niles           Dong Kun Lee (Fr)           0:27:29.3
254   Chicago Int. Charter       William Forcier (Jr)        0:27:59.2
255   Chicago Int. Charter       Zachary Wandel (Fr)         0:30:03.8
256   Thornridge Co-op           Rafael Acosta (Jr)          0:30:25.7
257   Chicago Int. Charter       Joey Riordan (Fr)           0:33:16.6
----------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2008 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364  fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL  http://www.kompusport.com

 

 

You are the Hit Counter visitor to this page since September 18, 2008.

 

Send mail to fred@kompusport.com with questions or comments about this web site.
Copyright 1998-2015 Kreppert Kompusport Software   (www.kompusport.com)
Last modified: Sunday, August 23, 2015