Kreppert Kompusport Software

Home Up Search Contents Feedback

Boys Varsity
Girls So Boys So Girls Varsity Boys Varsity Girls JV Boys JV

USA Flag
Sept. 11, 2001

And our flag was still there, o'er the Land of the Free, and the Home of the Brave.
God Bless America!

 

Individual Results
Final Team Standings (by points)
Final Team Standings (by time)

 

 

37th Annual Kevin Keogh "Mustang Run" Invitational

September 19, 2009
Boys Varsity        
2.75 Miles 


RACE RESULTS
Course record is 0:13:45.0 by David Mitchell of Downers Grove South on Sept. 25, 2000

Place           School                      Name               Time
---------------------------------------------------------------------
  1   Oak Forest                 Ed McDaniel (Sr)           0:13:57.1
  2   Downers Grove South        Bobby Castillo (Sr)        0:14:06.2
  3   Oak Forest                 Pathik Gandhi (Sr)         0:14:31.6
  4   Downers Grove South        Spencer Zidarich (Sr)      0:14:34.8
  5   St. Laurence               Ryan Sheeran (Jr)          0:14:35.1
  6   Downers Grove South        Jeff Lester (Jr)           0:14:37.2
  7   Oak Forest                 Josh Driver (Jr)           0:14:37.5
  8   Downers Grove South        Eric Bernard (Sr)          0:14:45.1
  9   Oak Forest                 Rick Rodriguez (Jr)        0:14:53.4
 10   St. Charles North          Clayton Schmitt (So)       0:14:56.0
 11   Downers Grove South        Bobby Mueller (Sr)         0:14:59.3
 12   St. Charles North          Declan Duggan (So)         0:15:00.0
 13   St. Charles East           Jared Eads (Sr)            0:15:01.8
 14   Oak Forest                 Ryan Wasielewski (Jr)      0:15:05.8
 15   St. Laurence               Brandon Sheeran (Sr)       0:15:06.9
 16   St. Charles East           Mark Hayes (Sr)            0:15:09.0
 17   St. Charles East           Brad LeDue (Sr)            0:15:14.9
 18   St. Charles North          Grant Markowicz (So)       0:15:16.1
 19   Bolingbrook                Ricardo Rodriguez (Sr)     0:15:24.1
 20   Waubonsie Valley           Bornell Nicholson (Jr)     0:15:24.7
 21   St. Laurence               Connor Murphy (So)         0:15:27.6
 22   St. Charles East           Steven Decker (Jr)         0:15:29.1
 23   St. Charles North          Graham Bultema (Jr)        0:15:30.1
 24   Oak Forest                 Tj Ryan (Sr)               0:15:31.1
 25   St. Charles East           Erick Grathoff (Jr)        0:15:31.8
 26   Downers Grove South        Bryan Conger (Sr)          0:15:32.6
 27   St. Charles East           Derek Weber (Jr)           0:15:34.9
 28   Waubonsie Valley           Eric Pembrook (So)         0:15:35.7
 29   St. Charles North          Kevin Kilroy (So)          0:15:36.6
 30   Oak Forest                 Ryan Travis (Jr)           0:15:44.7
 31   Waubonsie Valley           Christian Noblett (So)     0:15:50.8
 32   Downers Grove South        Steve Husby (Sr)           0:15:57.9
 33   St. Rita                   Albert Alfano (So)         0:16:06.1
 34   St. Charles East           Kevin Earl (Jr)            0:16:07.8
 35   Waubonsie Valley           Jarred Lawson (Jr)         0:16:09.8
 36   St. Charles North          John Georgeson (Sr)        0:16:11.1
 37   Waubonsie Valley           Dylan Tromblay (Jr)        0:16:15.4
 38   Bolingbrook                Mark Carlson (Sr)          0:16:23.5
 39   St. Rita                   Connor LePretre (Jr)       0:16:30.2
 40   Elk Grove                  Paul Herzmann (So)         0:16:33.8
 41   St. Laurence               Ryan Keating (So)          0:16:47.0
 42   St. Rita                   Kevin Favela (Sr)          0:16:47.7
 43   Elk Grove                  Vishal Shah (Sr)           0:16:49.6
 44   Elk Grove                  Mark Janak (Jr)            0:16:55.0
 45   St. Charles North          Tyler Hines (Jr)           0:17:07.5
 46   Elk Grove                  Trevor Ingstrup (Jr)       0:17:31.4
 47   St. Laurence               Steve Murphy (Sr)          0:17:34.9
 48   St. Rita                   Peter Vanek (So)           0:17:43.2
 49   St. Laurence               Chris Pakula (Jr)          0:18:07.2
 50   St. Rita                   Gavriel Wilkins (Jr)       0:18:19.0
 51   Elk Grove                  Ronnie Rivera (Jr)         0:18:34.8
 52   St. Rita                   Steve Scheide (Sr)         0:18:57.9
 53   St. Rita                   Neil Ehmig (Jr)            0:19:19.2
---------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2009 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364  fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL  http://www.kompusport.com


FINAL TEAM STANDINGS:


Place           School            Score              Scoring Places
-----------------------------------------------------------------------------
  1   Downers Grove South           31        2,   4,   6,   8,  11,  26,  32
  2   Oak Forest                    34        1,   3,   7,   9,  14,  24,  30
  3   St. Charles North             92       10,  12,  18,  23,  29,  36,  45
  4   St. Charles East              93       13,  16,  17,  22,  25,  27,  34
  5   St. Laurence                 129        5,  15,  21,  41,  47,  49
  6   Waubonsie Valley             151       20,  28,  31,  35,  37
  7   St. Rita                     212       33,  39,  42,  48,  50,  52,  53
  8   Bolingbrook                  219       19,  38,  54,  54,  54
  9   Elk Grove                    224       40,  43,  44,  46,  51
 10   Metea Valley               No Score - Had only 0 finishers
-----------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2009 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364  fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL  http://www.kompusport.com


FINAL TEAM STANDINGS:  (by total team time)


Place         School            Score    Avg    Diff                 Scoring Times
-----------------------------------------------------------------------------------------------
  1  Downers Grove South        73:01   14:36   0:53   14:06, 14:34, 14:37, 14:45, 14:59, 15:32
  2  Oak Forest                 73:03   14:37   1:08   13:57, 14:31, 14:37, 14:53, 15:05, 15:31
  3  St. Charles North          76:18   15:16   0:40   14:56, 15:00, 15:16, 15:30, 15:36, 16:11
  4  St. Charles East           76:24   15:17   0:30   15:01, 15:09, 15:14, 15:29, 15:31, 15:34
  5  Waubonsie Valley           79:13   15:51   0:51   15:24, 15:35, 15:50, 16:09, 16:15
  6  St. Laurence               79:29   15:54   2:59   14:35, 15:06, 15:27, 16:47, 17:34, 18:07
  7  St. Rita                   85:25   17:05   2:13   16:06, 16:30, 16:47, 17:43, 18:19, 18:57
  8  Elk Grove                  86:22   17:16   2:01   16:33, 16:49, 16:55, 17:31, 18:34
  9  Bolingbrook              No Score                 15:24, 16:23
 10  Metea Valley             No Score                 
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2009 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364  fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL  http://www.kompusport.com

 

 

You are the Hit Counter visitor to this page since September 16, 2009.

 

Send mail to fred@kompusport.com with questions or comments about this web site.
Copyright 1998-2015 Kreppert Kompusport Software   (www.kompusport.com)
Last modified: Sunday, August 23, 2015