Kreppert Kompusport Software

Home Up Search Contents Feedback

Girls Varsity
Boys Fr/So Girls Fr/So Boys Fr/So Open Girls Fr/So Open Girls Varsity Boys Varsity Boys Varsity Open Girls Varsity Open

USA Flag
Sept. 11, 2001

And our flag was still there, o'er the Land of the Free, and the Home of the Brave.
God Bless America!

 

View detail info about the meet.
GPS coordinates, meet schedule, participating teams, course map, etc.

Individual Results
Final Team Standings (by points)
Final Team Standings (by time)

 

 

                 2010 Royal Cadet Invitational

September 11, 2010
Girls Varsity       
3.01 miles 


RACE RESULTS


Place           School                      Name               Time
---------------------------------------------------------------------
  1   Oswego East                Ariel Michalek (Jr)        0:17:53.2
  2   Oak Park-River Forest      Erin Schrobilgen (Fr)      0:18:53.4
  3   Hampshire                  Cassie Kruse (Jr)          0:18:59.6
  4   Batavia                    Rachael Spalding (So)      0:19:27.7
  5   Benet Academy              Nini Marchese (Jr)         0:19:53.4
  6   Benet Academy              Audrey Blazek (So)         0:19:54.7
  7   Benet Academy              Liz Johnson (So)           0:19:56.4
  8   Oak Park-River Forest      Liz Reyes (Jr)             0:20:00.1
  9   Benet Academy              Maddy Gilleran (So)        0:20:01.7
 10   Benet Academy              Peggy Flavin (So)          0:20:08.5
 11   Oswego East                Hayley Zweig (So)          0:20:10.5
 12   Rosary                     Kelly Keiffer (Sr)         0:20:11.6
 13   Rosary                     Kara Kalisz (So)           0:20:13.9
 14   Oswego East                Andrea Holm (So)           0:20:15.0
 15   Benet Academy              Daiva Siliunas (Sr)        0:20:22.9
 16   Batavia                    Bari Robinson (So)         0:20:33.9
 17   Benet Academy              Elaine Cleary (So)         0:20:34.6
 18   Geneva                     Mackenzie Williams (So)    0:20:37.0
 19   IMSA                       Natalie Runkle (So)        0:20:42.5
 20   Oak Park-River Forest      Kate Ritter (Sr)           0:20:49.2
 21   Oak Park-River Forest      Katie Kurtz (Jr)           0:20:57.5
 22   Wheaton Academy            Jacqueline Smith (So)      0:21:04.5
 23   Oswego East                Dominique Pasqua (Sr)      0:21:05.3
 24   Geneva                     Ashley Dudman (Jr)         0:21:08.3
 25   Oswego East                Veronica Reyes (Jr)        0:21:16.0
 26   Geneva                     Rachel Zacchea (Sr)        0:21:22.9
 27   Geneva                     Dana Hayes (So)            0:21:23.9
 28   Batavia                    Hailey Clabough (Jr)       0:21:27.5
 29   Leyden                     Christa Pitts (Jr)         0:21:28.1
 30   Batavia                    Gracie Ball (So)           0:21:31.0
 31   Geneva                     Sami Pawlak (So)           0:21:35.0
 32   Rosary                     Christine Slade (So)       0:21:37.0
 33   Rosary                     Emma Witte (Sr)            0:21:38.1
 34   Rosary                     Elizabeth Nasharr (Fr)     0:21:39.9
 35   East Aurora                Carla Salas (Sr)           0:21:40.3
 36   Rosary                     Melissa Lifka (Jr)         0:21:40.9
 37   Oak Park-River Forest      Veronica Saltzman (Jr)     0:21:41.6
 38   Geneva                     Sydney Geils (Fr)          0:21:48.9
 39   Wheaton Academy            Rachel Jagrowski (Jr)      0:21:50.0
 40   Oak Park-River Forest      Carolina Cotton (Jr)       0:21:54.4
 41   Batavia                    Abby Schulz (Jr)           0:21:56.1
 42   Leyden                     Megan Murphy (Jr)          0:22:04.0
 43   Leyden                     Summer Garcia (Sr)         0:22:04.7
 44   Rosary                     Hannah Wulbert (Jr)        0:22:07.0
 45   Plainfield East            Cynthia Vazquez (Fr)       0:22:14.1
 46   IMSA                       Christy Darabaris (So)     0:22:22.6
 47   Geneva                     Emma Anderson (So)         0:22:25.5
 48   Plainfield East            Hannah Gutierrez (Fr)      0:22:28.1
 49   Oswego East                Michelle Tellez (Sr)       0:22:29.8
 50   Oswego East                Annie Borycki (Jr)         0:22:30.9
 51   Leyden                     Marta Ramirez (So)         0:22:38.5
 52   Wheaton Academy            Machenzie Smith (So)       0:22:40.8
 53   Leyden                     Patrycja Gumkowski (Jr)    0:22:41.6
 54   Plainfield East            Elizabeth DeSantiago (So)  0:22:50.4
 55   Plainfield East            Karina Barrios (So)        0:22:51.9
 56   Wheaton Academy            Julie Nellessen (Jr)       0:22:55.1
 57   IMSA                       Shari Duval (Sr)           0:23:17.0
 58   IMSA                       Caitlin Walcyk (So)        0:23:20.5
 59   Leyden                     Maria Ramirez (Sr)         0:24:08.5
 60   Wheaton Academy            Catherine McClain (Sr)     0:24:09.0
 61   Leyden                     Jessica Ramos (Sr)         0:24:09.1
 62   IMSA                       Hannah Miller (Jr)         0:24:09.9
 63   IMSA                       Melissa Kim (So)           0:24:31.9
 64   Rockford Christian Life    Chloe Bryntenson (Sr)      0:24:32.5
 65   IMSA                       Lily Lou (So)              0:24:41.5
 66   Hubbard                    Corina Salinas (Jr)        0:25:09.5
 67   Plainfield East            Kelsey Noyes (Fr)          0:25:17.9
 68   Hubbard                    Monserrat Espinosa (Sr)    0:25:27.7
 69   Hubbard                    Josefa Tapia (Sr)          0:25:54.0
 70   Hubbard                    Lizbeth Ferrer (Sr)        0:26:16.8
 71   Hubbard                    Abigail Jaimes (Jr)        0:26:17.6
 72   East Aurora                Mayra Patino (Sr)          0:26:18.4
 73   Hubbard                    Zuleima Nolasco (Sr)       0:26:32.7
 74   East Aurora                Tania Juarez (Sr)          0:27:22.6
 75   East Aurora                Dayana Leon (Sr)           0:28:58.8
 76   Hubbard                    Brenda Garcia (Sr)         0:30:14.7
---------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2010 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364  fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL  http://www.kompusport.com


FINAL TEAM STANDINGS:


Place           School            Score              Scoring Places
-----------------------------------------------------------------------------
  1   Benet Academy                 37        5,   6,   7,   9,  10,  15,  17
  2   Oswego East                   74        1,  11,  14,  23,  25,  49,  50
  3   Oak Park-River Forest         88        2,   8,  20,  21,  37,  40
  4   Batavia                      119        4,  16,  28,  30,  41
  5   Rosary                       124       12,  13,  32,  33,  34,  36,  44
  6   Geneva                       126       18,  24,  26,  27,  31,  38,  47
  7   Leyden                       218       29,  42,  43,  51,  53,  59,  61
  8   Wheaton Academy              229       22,  39,  52,  56,  60
  9   IMSA                         242       19,  46,  57,  58,  62,  63,  65
 10   Plainfield East              269       45,  48,  54,  55,  67
 11   Hampshire                    311        3,  77,  77,  77,  77
 12   East Aurora                  333       35,  72,  74,  75,  77
 13   Hubbard                      344       66,  68,  69,  70,  71,  73,  76
 14   Rockford Christian Life      372       64,  77,  77,  77,  77
 15   Jones                      No Score - Had only 0 finishers
 16   Lake Forest Academy        No Score - Had only 0 finishers
-----------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2010 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364  fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL  http://www.kompusport.com


FINAL TEAM STANDINGS:  (by total team time)


Place         School            Score    Avg    Diff                 Scoring Times
-----------------------------------------------------------------------------------------------
  1  Benet Academy              99:52   19:58   0:15   19:53, 19:54, 19:56, 20:01, 20:08, 20:22
  2  Oswego East               100:39   20:08   3:23   17:53, 20:10, 20:15, 21:05, 21:16, 22:29
  3  Oak Park-River Forest     102:20   20:28   2:48   18:53, 20:00, 20:49, 20:57, 21:41, 21:54
  4  Batavia                   104:54   20:59   2:29   19:27, 20:33, 21:27, 21:31, 21:56
  5  Rosary                    105:18   21:04   1:28   20:11, 20:13, 21:37, 21:38, 21:39, 21:40
  6  Geneva                    106:05   21:13   0:58   20:37, 21:08, 21:22, 21:23, 21:35, 21:48
  7  Leyden                    110:55   22:11   1:13   21:28, 22:04, 22:04, 22:38, 22:41, 24:08
  8  Wheaton Academy           112:38   22:32   3:05   21:04, 21:50, 22:40, 22:55, 24:09
  9  IMSA                      113:50   22:46   3:27   20:42, 22:22, 23:17, 23:20, 24:09, 24:31
 10  Plainfield East           115:40   23:08   3:03   22:14, 22:28, 22:50, 22:51, 25:17
 11  Hubbard                   129:03   25:49   1:08   25:09, 25:27, 25:54, 26:16, 26:17, 26:32
 12  East Aurora              No Score                 21:40, 26:18, 27:22, 28:58
 13  Hampshire                No Score                 18:59
 14  Jones                    No Score                 
 15  Lake Forest Academy      No Score                 
 16  Rockford Christian Life  No Score                 24:32
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2010 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364  fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL  http://www.kompusport.com

 

 

You are the Hit Counter visitor to this page since September 9, 2010.

 

Send mail to fred@kompusport.com with questions or comments about this web site.
Copyright 1998-2015 Kreppert Kompusport Software   (www.kompusport.com)
Last modified: Sunday, August 23, 2015