Kreppert Kompusport Software

Home Up Search Contents Feedback

Boys Fr/So Open
Boys Fr/So Girls Fr/So Boys Fr/So Open Girls Fr/So Open Girls Varsity Boys Varsity Boys Varsity Open Girls Varsity Open

USA Flag
Sept. 11, 2001

And our flag was still there, o'er the Land of the Free, and the Home of the Brave.
God Bless America!

 

View detail info about the meet.
GPS coordinates, meet schedule, participating teams, course map, etc.

Individual Results

 

 

                 2011 Royal Cadet Invitational

September 10, 2011
Boys Fr/So Open     
3.01 miles 


RACE RESULTS


Place           School                      Name                Time
----------------------------------------------------------------------
  1   Batavia                    Matt Jones (So)             0:18:30.0
  2   Batavia                    Andrew Kendell (So)         0:18:47.4
  3   Marmion                    Matt Walz (So)              0:18:52.1
  4   Marmion                    Richie Jarnell (Fr)         0:18:52.7
  5   Batavia                    Patrick Redomnd (Fr)        0:19:01.6
  6   Hubbard                    Adrian Barrientos (Fr)      0:19:03.7
  7   Batavia                    Alec Cunningham (So)        0:19:06.9
  8   Marmion                    Nick Ruble (So)             0:19:16.7
  9   Marmion                    Martin Torosian (So)        0:19:22.8
 10   Batavia                    Jake Downing (Fr)           0:19:23.3
 11   Benet Academy              Sean Harnik (Fr)            0:19:23.8
 12   Naperville Central         Charlie Reice (So)          0:19:28.5
 13   Marmion                    Nick Heredia (Fr)           0:19:31.4
 14   Naperville Central         Masic Chen (So)             0:19:32.9
 15   Marmion                    Joey Dutton (Fr)            0:19:33.7
 16   Benet Academy              Will O'Meara (Fr)           0:19:40.3
 17   Batavia                    Bennet Bernardoni (Fr)      0:19:42.5
 18   Plainfield East            Harris Jordan (Fr)          0:19:43.0
 19   Batavia                    Mitch Voellinger (So)       0:19:48.9
 20   Geneva                     Kevin Riordan (So)          0:19:49.3
 21   Leyden                     Daniel Vilchez (So)         0:19:53.4
 22   Marmion                    Tom Schafer (So)            0:20:02.2
 23   Naperville Central         Austin Werner (Fr)          0:20:05.3
 24   Benet Academy              Sean Kirwan (Fr)            0:20:07.5
 25   Naperville Central         Thomas Cushing (Fr)         0:20:07.8
 26   Batavia                    Dan Mace (Fr)               0:20:22.9
 27   Batavia                    Nathan Mrenna (Fr)          0:20:29.3
 28   Batavia                    Steve Cadle (Fr)            0:20:30.6
 29   Marmion                    John Wenzel (Fr)            0:20:35.7
 30   Geneva                     Grif McDonell (So)          0:20:38.0
 31   Batavia                    Eric Karkos (So)            0:20:41.8
 32   Benet Academy              Jack Tuttle (Fr)            0:20:47.5
 33   Benet Academy              Zach Hughes-Carlson (So)    0:20:48.0
 34   Marmion                    Jake Howland (So)           0:20:48.6
 35   Naperville Central         John Golden (So)            0:20:52.5
 36   Benet Academy              Jack Simon (So)             0:20:53.2
 37   Marmion                    Christopher Saltijeral(Fr   0:20:58.5
 38   Batavia                    Brendan Kilgallen (Fr)      0:21:02.1
 39   Geneva                     Andy Peruba (Fr)            0:21:04.9
 40   Batavia                    Mike Gaik (Fr)              0:21:06.2
 41   Naperville Central         Erik Nelson (So)            0:21:07.8
 42   Naperville Central         Gerath Pestrak (Fr)         0:21:09.4
 43   Naperville Central         Kyle Hersma (Fr)            0:21:11.4
 44   Leyden                     Stephen Mayorga (So)        0:21:12.3
 45   Naperville Central         Nick Gianacakos (Fr)        0:21:13.4
 46   Jones                      Alex Rivas (Fr)             0:21:15.7
 47   Plainfield East            Michael Flattum (Fr)        0:21:16.2
 48   Batavia                    Wil Smit5h (So))            0:21:17.2
 49   Batavia                    Mike Kammes (Fr)            0:21:18.0
 50   Geneva                     Erik Dierks (Fr)            0:21:19.0
 51   Jones                      David Salmi (Fr)            0:21:28.2
 52   Marmion                    Andrew Lillie (Fr)          0:21:31.7
 53   Benet Academy              Alex Hart (Fr)              0:21:35.4
 54   Marmion                    Nick Kanute (Fr)            0:21:36.4
 55   Benet Academy              Liam Flynn (So)             0:21:36.8
 56   Benet Academy              Henry Thompson (Fr)         0:21:37.6
 57   Naperville Central         Carl Sladkey (So)           0:21:38.3
 58   Marmion                    Jake Cornish (Fr)           0:21:43.5
 59   Naperville Central         Jack Kovach (Fr)            0:21:46.4
 60   Oswego East                Sujay Shah (So)             0:21:47.0
 61   Benet Academy              Sean Gardner (Fr)           0:21:47.4
 62   Plainfield East            Hershel Walton (So)         0:21:54.3
 63   East Aurora                Humberto Ramirez (So)       0:21:56.6
 64   Naperville Central         Kyle Mitchel (So)           0:21:57.1
 65   Marmion                    Conroy Unruh (Fr)           0:22:00.2
 66   Benet Academy              Kyle Hand (So)              0:22:01.7
 67   Naperville Central         TIm Pan (So)                0:22:03.0
 68   Glenbard East              Ethan Ekstrand (Fr)         0:22:04.1
 69   Benet Academy              Kyle Garhan (Fr)            0:22:04.9
 70   Marmion                    Luke McArdle (Fr)           0:22:06.7
 71   Marmion                    Danny Buckley (So)          0:22:09.9
 72   Batavia                    Jake Girmscheid (Fr)        0:22:11.4
 73   Naperville Central         Rishabh Gupta (Fr)          0:22:16.2
 74   Benet Academy              Matt Genovese (So)          0:22:19.3
 75   Jones                      Marquis Dixon (So)          0:22:37.4
 76   Benet Academy              Greg Fara (So)              0:22:39.1
 77   Marmion                    Luke Beifuss (So)           0:22:42.3
 78   Marmion                    Jack Stover (So)            0:22:46.4
 79   Geneva                     Ethan Altmayer (Fr)         0:22:53.7
 80   East Aurora                Alex Ramos (Fr)             0:22:55.8
 81   Marmion                    Zach Wulbert (So)           0:22:58.1
 82   Leyden                     Eric Chaidez (So)           0:22:59.4
 83   East Aurora                Gilberto Leon (Fr)          0:23:01.1
 84   Plainfield East            Josh Simmons (Fr)           0:23:01.7
 85   Naperville Central         David Dement (So)           0:23:06.0
 86   Benet Academy              Jeff Klouda (Fr)            0:23:06.7
 87   Naperville Central         Joe Gall (Fr)               0:23:09.9
 88   Benet Academy              Tim Ledvora (Fr)            0:23:10.4
 89   East Aurora                Jacob Watkins (Fr)          0:23:15.5
 90   Benet Academy              Larry Dunn (Fr)             0:23:15.9
 91   Naperville Central         Jacob Verrey (Fr)           0:23:16.7
 92   Marmion                    Nick Krasula (Fr)           0:23:19.1
 93   Lake Forest Academy        Jeff Xue (Fr)               0:23:27.4
 94   Plainfield East            Lawrence Lorenzo (Fr)       0:23:29.8
 95   Naperville Central         Chris Weiland (Jr)          0:23:30.2
 96   Leyden                     Kevin Rojas (So)            0:23:36.6
 97   Lake Forest Academy        Lake Boddicker (So)         0:23:38.8
 98   Hubbard                    Edson Perez (So)            0:23:50.0
 99   Glenbard East              Jim Toaddy (Fr)             0:23:54.6
100   Leyden                     Edgardo Vera (So)           0:23:55.5
101   Jones                      Bennett Erickson (Fr)       0:23:58.3
102   Lake Forest Academy        Kyle Shannahan (Fr)         0:24:00.9
103   Naperville Central         Rex Wang (Fr)               0:24:03.0
104   Naperville Central         Matt Jackson (So)           0:24:10.4
105   Glenbard East              Kris Gardner (Fr)           0:24:27.5
106   Naperville Central         Jackson Moore (So)          0:24:32.7
107   Leyden                     Daniel Lopez (Fr)           0:24:36.6
108   Jones                      Ross Floyd (Fr)             0:24:42.1
109   Benet Academy              Kevin Butler (Fr)           0:24:43.9
110   Benet Academy              John Speckels (Fr)          0:24:50.2
111   Lake Forest Academy        Joon Kwon (Fr)              0:24:51.4
112   Marmion                    Caleb Vidad (Fr)            0:24:53.6
113   Hubbard                    Richard Lucio (Fr)          0:24:59.2
114   Lake Forest Academy        Max Ngugen (Fr)             0:25:07.7
115   Marmion                    Sandeep Prakadan (So)       0:25:13.0
116   Lake Forest Academy        Jack Ahern (Fr)             0:25:15.9
117   East Aurora                Tony Ochoa (Fr)             0:25:17.7
118   Naperville Central         Nick Loffredo (So)          0:25:18.6
119   Marmion                    Jake Schmidt (So)           0:25:25.9
120   Plainfield East            Nelson Fang (Fr)            0:25:27.6
121   Naperville Central         Kevin Na (So)               0:25:33.9
122   Naperville Central         Connor McClean (So)         0:25:44.3
123   Jones                      Thomas Lihosit (Fr)         0:25:54.0
124   Plainfield East            Sergio Abes (Fr)            0:25:59.0
125   Benet Academy              Alexander Linder (So)       0:26:06.7
126   Lake Forest Academy        John Pan (Fr)               0:26:14.7
127   Lake Forest Academy        Kevin Jia (So)              0:26:49.3
128   Naperville Central         Pranav Ramibeni (Fr)        0:27:13.8
129   Naperville Central         Jackson Kiepke (So)         0:27:16.2
130   Naperville Central         Jim Berry (So)              0:27:20.5
131   Oswego East                Justin Egofske (Fr)         0:27:24.4
132   Marmion                    T.J. Weber (So)             0:31:28.8
133   East Aurora                Juan Cielo (Fr)             0:32:42.4
134   Oswego East                John Lariviere (Fr)         0:33:14.6
135   Hubbard                    Ruben Robles (So)           0:34:45.1
----------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2011 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364  fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL  http://www.kompusport.com

 

 

You are the Hit Counter visitor to this page since September 6, 2011.

 

Send mail to fred@kompusport.com with questions or comments about this web site.
Copyright 1998-2015 Kreppert Kompusport Software   (www.kompusport.com)
Last modified: Sunday, August 23, 2015