Kreppert Kompusport Software

Home Up Search Contents Feedback

Boys Open
Girls Fr/So Boys Fr/So Girls Varsity - Blue Boys Varsity - Blue Girls Varsity - Gold Boys Varsity - Gold Boys Open Girls Open

USA Flag
Sept. 11, 2001

And our flag was still there, o'er the Land of the Free, and the Home of the Brave.
God Bless America!

 

View detail info about the meet.
GPS coordinates, meet schedule, participating teams, course map, etc.

Individual Results

 

 

               2014 Charger Classic Invitational   

September 27, 2014
Boys Open           
3.0 miles  


RACE RESULTS
Course record is 0:15:37.2 by Brad King of Yorkville on Sept. 22, 2012

Place           School                      Name                Time
----------------------------------------------------------------------
  1   Linn-Marr                  Jonathan Tripp (Sr)         0:16:52.1
  2   Linn-Marr                  Greyson Dolezal (Sr)        0:17:00.2
  3   Linn-Marr                  Andrew Schuring (Jr)        0:17:03.4
  4   Linn-Marr                  Joe A'Hearn (Sr)            0:17:07.7
  5   Linn-Marr                  Carter Lorenz (So)          0:17:08.6
  6   Tates Creek                Dylan Sparks (Sr)           0:17:32.0
  7   Oswego East                Daniel King (Fr)            0:17:33.9
  8   St. Charles East           Vance Perricone (Jr)        0:17:38.0
  9   East Aurora                Eliut Gonzalez (Jr)         0:17:39.4
 10   Rockford Christian         Matt Ramlow (Fr)            0:17:42.3
 11   Oswego East                Gavin Frias (So)            0:17:47.0
 12   Oswego East                Erik Moss (Jr)              0:17:47.8
 13   Tates Creek                Parker Terry (So)           0:17:50.5
 14   Metea Valley               Rowan Quirk (So)            0:17:54.2
 15   Metea Valley               Dhiren Rajmohan (So)        0:17:56.0
 16   Rockford Christian         Josh Thor (Sr)              0:17:56.9
 17   Oswego East                Joe Sanchez (Sr)            0:17:57.5
 18   St. Charles East           Carter Frey (Jr)            0:18:00.8
 19   St. Charles East           Chris Drage (So)            0:18:01.3
 20   Metea Valley               Ben Hus (Fr)                0:18:02.2
 21   Rockford Christian         Ben Peterson (Jr)           0:18:06.1
 22   Rockford Christian         Seth Clark (Jr)             0:18:07.2
 23   Metea Valley               Max Chamberlain (So)        0:18:12.0
 24   St. Francis                Marc Berkowicz (Jr)         0:18:17.9
 25   St. Charles East           Carson Brewer (Fr)          0:18:22.3
 26   St. Charles East           Evan Patel (Jr)             0:18:23.4
 27   St. Charles East           Jared Farmer (Jr)           0:18:24.8
 28   Oswego East                Liam Fonseca (Fr)           0:18:25.1
 29   St. Charles East           Tyler Hudon (Fr)            0:18:25.7
 30   St. Charles East           Liam Strohschein (Jr)       0:18:26.1
 31   Oswego East                Kevin Hildner (Sr)          0:18:26.8
 32   St. Charles East           Stephen Richman (Jr)        0:18:28.9
 33   St. Francis                Jacob Kolker (Jr)           0:18:29.3
 34   Marmion                    Jack Cason (Sr)             0:18:30.1
 35   St. Francis                Parker Sitley (Sr)          0:18:31.8
 36   St. Charles East           Kyle Decker (Sr)            0:18:32.4
 37   Tates Creek                Robert Ranseen (So)         0:18:33.9
 38   Metea Valley               Keith McGee (Sr)            0:18:42.6
 39   St. Charles East           Alec Kuhlman (Sr)           0:18:43.0
 40   Oswego East                Ryan Hughes (Fr)            0:18:43.6
 41   St. Charles East           Nate Pearce (Fr)            0:18:45.4
 42   Rockford Christian         John Holliday (Jr)          0:18:46.0
 43   Metea Valley               Sean Termini (So)           0:18:47.3
 44   Oswego East                Wesley Hankins (Fr)         0:18:47.8
 45   Metea Valley               Ryan Gaul (So)              0:18:48.3
 46   Oswego East                Marcus Ochoa (Fr)           0:18:48.8
 47   Marmion                    Jacob Heineman (So)         0:18:49.8
 48   Rockford Christian         Toby McIntosh (Fr)          0:18:50.3
 49   Rockford Christian         Lance Hainchek (Fr)         0:18:50.9
 50   Oswego East                Collin Harrison (Fr)        0:18:55.4
 51   DeKalb                     Juan Velasco (Sr)           0:18:57.4
 52   St. Charles East           Paul Belingon (Sr)          0:18:58.4
 53   DeKalb                     Zach Murphy (Jr)            0:18:58.9
 54   Tates Creek                Ben Stone (Jr)              0:19:00.9
 55   St. Charles East           Michael Rogman (Jr)         0:19:04.3
 56   Oswego East                Jacob Graham (Fr)           0:19:07.8
 57   Oswego East                Gabriel Panaligan (Fr)      0:19:14.8
 58   Metea Valley               Conor Smyth (Fr)            0:19:16.4
 59   Tates Creek                Ethan Bridges (Jr)          0:19:17.2
 60   East Aurora                Gilberto Leon (Sr)          0:19:18.1
 61   Marmion                    Ryan Muckerheide (So)       0:19:19.3
 62   St. Charles East           Jacob Jackson (Fr)          0:19:20.4
 63   Kaneland                   Peyton Heiser (Fr)          0:19:20.7
 64   Oswego East                Jacob Salazar (Jr)          0:19:21.4
 65   Metea Valley               Khang Nguyen (So)           0:19:22.4
 66   Metea Valley               Shawn Park (So)             0:19:22.9
 67   Marmion                    Thomas Powell (Fr)          0:19:23.6
 68   Plainfield East            Jonathn Gancarczyk (Fr)     0:19:26.4
 69   Oswego East                Kyle Kostner (Fr)           0:19:28.9
 70   Montini Catholic           Jack Morgan (So)            0:19:29.3
 71   Tates Creek                Jonathon Sales (So)         0:19:35.8
 72   Marmion                    Andrew Lillie (Sr)          0:19:36.2
 73   DeKalb                     Alex Irick (Jr)             0:19:38.1
 74   St. Charles East           Jackson Rosencrans (Jr)     0:19:40.9
 75   Oswego East                Dawson Kiser (So)           0:19:41.3
 76   Tates Creek                Dustan Jones (Sr)           0:19:45.8
 77   Burlington Central         Drew Kries (Jr)             0:19:47.2
 78   St. Francis                Griffen Kasprak (Fr)        0:19:48.6
 79   Oswego East                Breyan Tucker (Fr)          0:19:49.8
 80   St. Charles East           Michael Roy (Jr)            0:19:52.4
 81   Montini Catholic           John Golomb (Sr)            0:19:54.7
 82   Oswego East                Nathaniel Taggart (Fr)      0:19:55.2
 83   East Aurora                Ivan Ramirez (Jr)           0:19:55.7
 84   Marmion                    Peter Saucedo (Sr)          0:19:56.7
 85   Oswego East                Declan O'Connell (Fr)       0:19:57.3
 86   St. Francis                Matt Pins (Jr)              0:19:57.7
 87   Plainfield East            Connor Morfoot (Fr)         0:19:58.3
 88   Oswego East                Joseph Montez (Jr)          0:19:59.2
 89   Metea Valley               Pranav Pitchala (Fr)        0:19:59.6
 90   Oswego East                Aidan Moncrief (Fr)         0:20:02.7
 91   Marmion                    David Garcia (Fr)           0:20:04.5
 92   St. Charles East           Trevor Rzeszutko (Fr)       0:20:04.9
 93   Marmion                    Will Zidek (Jr)             0:20:05.7
 94   Burlington Central         Joe Troy (Jr)               0:20:08.6
 95   Metea Valley               Michael Couch (So)          0:20:09.5
 96   Oswego East                Chase Nimee (Fr)            0:20:11.0
 97   Kaneland                   Grant Wilk (Fr)             0:20:11.6
 98   Montini Catholic           Alex Sokalski (Jr)          0:20:14.9
 99   Metea Valley               Jake Johanik (Jr)           0:20:18.8
100   Tates Creek                John Hurley (So)            0:20:20.6
101   Plainfield East            Elton Taylor (So)           0:20:23.5
102   Metea Valley               Eshan Dhar (Fr)             0:20:24.2
103   Marmion                    Mark Nyaeme (Jr)            0:20:25.6
104   Marmion                    Anthony Clementi (Sr)       0:20:28.3
105   Timothy Christian          Chris Gregorio (Sr)         0:20:30.8
106   Oswego East                Joshua Moga (Fr)            0:20:32.9
107   Oswego East                Binh Doan (So)              0:20:35.6
108   East Aurora                Ariel Trujillo (So)         0:20:38.8
109   Oswego East                Adam Gillen (So)            0:20:39.2
110   IMSA                       Julian Litvak (Jr)          0:20:40.4
111   Marmion                    Colin O'Conner (Sr)         0:20:43.5
112   East Aurora                Job Blanco (Jr)             0:20:45.0
113   Tates Creek                Patrick Terry (Fr)          0:20:48.5
114   Plainfield East            Sean Potts (Fr)             0:20:52.1
115   Oswego East                Devin Rose (Fr)             0:20:56.5
116   Marmion                    Kevin Buckley (Fr)          0:21:00.5
117   Montini Catholic           Eric Soto (Sr)              0:21:01.6
118   DeKalb                     Chris Boyes (Jr)            0:21:05.6
119   Wheaton Academy            Tyler Cairncross (Fr)       0:21:06.1
120   St. Charles East           Austin Gift (Jr)            0:21:09.1
121   Rockford East              Austin Olejniczak (Fr)      0:21:11.7
122   Marmion                    John Groom (So)             0:21:12.8
123   Marmion                    Jack Michel (Fr)            0:21:14.6
124   Marmion                    Cole Buschbacher (Sr)       0:21:16.1
125   Wheaton Academy            Landon Rose (So)            0:21:18.3
126   Oswego East                Jonathon Chan (Fr)          0:21:20.1
127   Kaneland                   Jack O'Sullivan (Fr)        0:21:23.8
128   Metea Valley               Ryan Popko (Fr)             0:21:25.7
129   Marmion                    John Limberis (Fr)          0:21:27.0
130   Metea Valley               Vassily Petrov (Jr)         0:21:30.4
131   DeKalb                     Granger Gridley (Sr)        0:21:33.1
132   St. Charles East           Jason Jezek (Fr)            0:21:45.0
133   Marmion                    John Barry (Fr)             0:21:52.5
134   Oswego East                Sashwat Sriram (Fr)         0:21:56.9
135   Tates Creek                Josh Grossi (Jr)            0:21:58.2
136   Marmion                    Matt Middendorf (Jr)        0:21:58.6
137   Wheaton Academy            Daniel Phelps (So)          0:22:10.2
138   St. Francis                Tanner Hughes (So)          0:22:12.4
139   Kaneland                   Josh Kasap (Sr)             0:22:19.7
140   Kaneland                   Grant Gingrich (Jr)         0:22:21.6
141   Timothy Christian          Caleb Clark (Sr)            0:22:22.2
142   Burlington Central         Everett Weberg (Jr)         0:22:24.9
143   Timothy Christian          Steven Huizenga (Fr)        0:22:38.5
144   Metea Valley               Rithvik Marri (Fr)          0:22:39.1
145   Metea Valley               Isaiah Montgomery (Fr)      0:22:40.4
146   East Aurora                Christian Cielo (Jr)        0:22:41.1
147   East Aurora                Israel Bautista (Fr)        0:22:41.7
148   Metea Valley               Matthew Labedz (So)         0:22:42.9
149   Marmion                    Ed Warda (So)               0:22:43.7
150   Tates Creek                Justin Morrison (Sr)        0:22:55.3
151   Marmion                    Brendan Scanlan (So)        0:22:59.2
152   St. Charles East           Alex Holbrook (Fr)          0:22:59.9
153   Marmion                    Tom Hoban (Jr)              0:23:06.6
154   Metea Valley               Nathaniel Newson (Fr)       0:23:12.0
155   Kaneland                   Jacob Wolfe (Jr)            0:23:14.3
156   DeKalb                     Jimmie Wright (Sr)          0:23:16.9
157   Marmion                    Patrick Powell (Jr)         0:23:19.1
158   Plainfield East            Marco Moncada (So)          0:23:25.8
159   Kaneland                   Kyle Osborne (Jr)           0:23:29.0
160   Burlington Central         Khaldon El-Helo (Sr)        0:23:30.5
161   Marmion                    Conroy Unruh (Sr)           0:23:31.1
162   Montini Catholic           Matt Ratajczyk (Jr)         0:23:32.0
163   St. Charles East           Connor Talken (Fr)          0:23:41.7
164   East Aurora                Oscar Zepeda (So)           0:23:47.1
165   Marmion                    George Jacovides (Jr)       0:23:48.6
166   St. Charles East           Ethan Churchill (So)        0:23:54.6
167   IMSA                       Jack Huang (Sr)             0:23:56.9
168   Marmion                    Djordje Kovacevic (Sr)      0:24:06.8
169   Marmion                    Jimmy Pullano (So)          0:24:09.0
170   IMSA                       Eric Barrientos (Sr)        0:24:24.5
171   Plainfield East            Max Beardsley (Fr)          0:24:39.1
172   Metea Valley               Nick Watkins (Fr)           0:24:47.3
173   Metea Valley               Gabe Osario (Jr)            0:25:13.1
174   Metea Valley               Griffin Balaban-Young(Fr)   0:25:17.8
175   Marmion                    Nick Kanute (Sr)            0:25:18.6
176   Metea Valley               Warren Mears (Fr)           0:25:22.7
177   Marmion                    Ryan Callahan (So)          0:25:32.5
178   Timothy Christian          Eric VanderNaald (Fr)       0:25:50.1
179   Montini Catholic           Joe Kiel (Fr)               0:25:55.0
180   Kaneland                   Ian Piazza (Jr)             0:26:42.4
181   Burlington Central         Matt Paluch (Fr)            0:27:10.9
182   Metea Valley               Smeed Khan (Fr)             0:27:42.1
183   Marmion                    Liam Hawkins (Fr)           0:27:54.8
184   Timothy Christian          Matthew Taylor (Fr)         0:28:02.5
185   Kaneland                   Cole Rutter (So)            0:29:07.5
186   Metea Valley               Sathya Todatry (Fr)         0:29:56.9
187   Lisle                      Mike Smith (Jr)             0:30:23.3
188   Oswego East                John Lariviere (Sr)         0:32:49.0
189   Montini Catholic           John Kegaly (Sr)            0:33:54.4
----------------------------------------------------------------------
Program (C) 1985-2014 Fred Kreppert, Yorkville, IL (630) 882-2364  fred@kompusport.com
Results by Kreppert Kompusport Software, Yorkville, IL  http://www.kompusport.com

 

 

You are the Hit Counter visitor to this page since September 25, 2014.

 

Send mail to fred@kompusport.com with questions or comments about this web site.
Copyright 1998-2015 Kreppert Kompusport Software   (www.kompusport.com)
Last modified: Sunday, August 23, 2015